Francja pokonała Norwegię 1:0 i zapewniła sobie miejsce w ćwierćfinale Euro U21

Olise świętuje po zwycięskim golu
Olise świętuje po zwycięskim goluFFF
Francja awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy do lat 21 dzięki zwycięstwu 1:0 nad Norwegią. Gwiazda Crystal Palace, Michael Olise, strzelił jedynego gola w meczu po przerwie, utrzymując passę zwycięstw swojej drużyny.

Francja kontrolowała posiadanie piłki przez pierwsze 45 minut, jednak gdy docierała do ostatniej tercji, piłkarzom brakowało precyzji i skuteczności. Amine Adli oddał strzał głową, a Joris Chotard uderzył w poprzeczkę, podczas gdy na drugim końcu boiska Lucas Chevallier był praktycznie widzem, a jego jedynym zaangażowaniem była obrona strzału Jespera Dalanda.

Po przerwie sytuacja wyglądała podobnie, a Francuz Enzo Le Fée strzelił minimalnie obok słupka. W 56. minucie mistrzowie z 1988 roku po przejęciu piłki na własnej połowie i szybkim ataku w końcu objęli prowadzenie dzięki trafieniu Olise.

Norwegia, która dotarła do półfinału w swoich ostatnich dwóch występach na mistrzostwach Europy U21, nie mogła nawiązać walki z rywalami, bez względu na to, jak bardzo się starała. Strzał Leo Hjelde z wnętrza pola karnego podsumował słabości ich ataku. Z drugiej strony Rayan Cherki i Bradley Barcola byli bliscy podwyższenia prowadzenia, a Kristoffer Klaesson zapobiegł stracie bramki po strzale Elye Wahiego.

Statystyki meczu Norwegia - Francja
Statystyki meczu Norwegia - FrancjaOpta

Ostatecznie jedna bramka wystarczyła, aby Francuzi zapewnili sobie miejsce w ćwierćfinale Euro U21. Norwegia dała z siebie wszystko w ostatnich minutach - i prawie wyrównała, gdy bramkarz Klaesson miał szansę z rzutu rożnego. Jednak podopieczni Leifa Gunnara Smeruda ostatecznie odpadli z rozgrywek.