Leo Messi bohaterem meczu z Nashville. Strzelił dwa gole i zanotował asystę

Busquets i Messi strzelali gole dla Interu Miami
Busquets i Messi strzelali gole dla Interu MiamiProfimedia
Leo Messi poprowadził Inter Miami do kolejnego zwycięstwa w MLS. Tym razem zespół, w którym występuje Argentyńczyk, pokonał 3:1 Nashville SC.

Mecz zdecydowanie nie rozpoczął się po myśli Interu, który już w drugiej minucie stracił gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka niefortunnie trafiła we Franco Negriego, który wpakował ją do własnej bramki. Goście mogli podwyższyć prowadzenie w piątej minucie, ale Josh Bauer trafił w poprzeczkę i na jego nieszczęście piłka nie zdołała przekroczyć linii bramkowej.

Inter wyrównał w jedenastej minucie. Wtedy Luis Suarez nie zdołał oddać strzału, ale piłka wróciła jeszcze do Leo Messiego, który podawał do Urugwajczyka i ten trafił praktycznie na pustą bramkę. W kolejnych minutach nie brakowało dogodnych okazji do zmiany rezultatu z obu stron, ale ostatecznie na kolejnego gola musieliśmy jeszcze poczekać.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 39. minucie. Wtedy Lionel Messi wrzucił piłkę z rzutu rożnego na pierwszy słupek, a tam znalazł się Sergio Busquets, który zdołał podwyższyć prowadzenie. Do przerwy wynik już  się nie zmienił.

Druga połowa przebiegała pod znakiem lepszej gry Nashville, ale nie zdołali oni znaleźć drogi do siatki Interu Miami. Natomiast Inter wykorzystał swoją jedyną dogodną sytuację, którą był rzut karny. Leo Messi trafił z jedenastu metrów w 81. minucie i ustalił wynik meczu.

Inter Miami obecnie zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej z dorobkiem 18 punktów w 10 meczach. Drugi New York Red Bull traci dwa „oczka”, ale ma rozegrany mecz mniej.