Al-Nassr przegrało na wyjeździe i powoli może przestać marzyć o tytule

Cristiano Ronaldo prawdopodobnie nie wywalczy tytułu mistrzowskiego z Al-Nassr i nie zagra w azjatyckiej Lidze MistrzówAFP
Drużyna Al-Nassr przegrała na wyjeździe z Al-Hilal 0:2 i jej sytuacja w tabeli wygląda jeszcze gorzej. Ekipa, w której występuje Cristiano Ronaldo, traci do lidera Al-Ittihad FC trzy punkty, a ich rywale rozegrali mecz mniej.

Spotkanie Al-Hilal z Al-Nassr miało nakreślić, jak będzie wyglądała sytuacja w tabeli ligi saudyjskiej. Gospodarze byli ostatnio w słabej formie, ponieważ w trzech mecze zdobyli zaledwie jeden punkt i spadli na czwarte miejsce. Al-Hilal przegrał 0:3 z Al-Shabab oraz 0:1 z ostatnim w tabeli Al Batin. Udało im się zremisować z Al Taee.

Drużyna Al-Nassr straciła punkty w ostatniej kolejce z Al Feiha i ich strata do Al-Ittihad wzrosła do trzech punktów. Biorąc pod uwagę, że liderzy są w znakomitej formie, to sytuacja Al-Nassr skomplikowała się jeszcze bardziej. Ittihad wygrali 9 z ostatnich 10 meczów, w tym czasie zanotowali jeden remis.

Al-Hilal wygrało 2:0, a oba gole padły po strzałach z rzutów karnych. Jedenastki skutecznie wykorzystywał Odion Ighalo, który jest liderem klasyfikacji strzelców, mając na koncie 18 trafień. Al-Hilal z przebiegu meczu było lepszym zespołem i zasłużyło na trzy punkty.

Cristiano Ronaldo otrzymał żółtą kartkę w 57. minucie, za atak na rywala, a w 76. minucie umieścił piłkę w siatce, ale po analizie VAR wyszło, że w momencie podania był na minimalnym spalonym.