Casemiro doznał kontuzji i niemal na pewno nie zagra w weekend

Casemiro doznał kontuzji i niemal na pewno nie zagra w weekendAFP
Erik Ten Hag powiedział po porażce jego Manchesteru United 0:3 z Newcastle, że Casemiro doznał kontuzji w trakcie spotkania i opuści weekendowy mecz z Fulham w Premier League.

W przerwie Brazylijczyka zastąpił Sofyan Amrabat. „Tuż przed przerwą doznał kontuzji. Dlatego musieliśmy go zdjąć” – powiedział ten Hag, nie podając żadnych szczegółów urazu. "Musimy poczekać kolejną dobę, ale myślę, że na pewno nie zagra w sobotę" - powiedział Holender na pomeczowej konferencji.

Casemiro, który jest głównym defensywnym pomocnikiem Czerwonych Diabłów, w poprzednim miesiącu doznał kontuzji kostki podczas przerwy reprezentacyjnej, gdy reprezentował Brazylię w eliminacjach mistrzostw świata z Wenezuelą. Pięć dni później w jego kraju uznano go za gotowego do gry z Urugwajem, ale po powrocie do Manchesteru klub oszczędził go w spotkaniu z Sheffield.

Wczorajsza kontuzja Brazylijczyka może wykluczyć go z listopadowych spotkań eliminacyjnych z Kolumbią i Argentyną. Ten Hag powiedział, że nie jest w stanie określić, czy do ich czasu jego zawodnik się wykuruje.

Manchester United zajmuje ósme miejsce w lidze po przegranej w niedzielnych derbach z Manchesterem City, a Brazylia zajmuje trzecie miejsce w eliminacjach do mundialu po październikowym remisie z Wenezuelą i porażce z Urugwajem.