Petit: "Mudryk miałby większe szanse w Arsenalu, ponieważ jest tam większa stabilność"

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Petit: "Mudryk miałby większe szanse w Arsenalu, ponieważ jest tam większa stabilność"

Mudryk, ukraiński pomocnik Chelsea
Mudryk, ukraiński pomocnik ChelseaAFP
Mudryk podpisał kontrakt z Chelsea w zeszłym sezonie, kiedy opuścił Szachtar Donieck. Choć obiecywano sobie po nim wiele, to do dziś nie rozbłysł w pełni. Zdaniem Emmanuela Petita

Emmanuel Petit, który grał dla obu klubów, rozmawiał z Wettfreunde o sytuacji w Chelsea, w tym o losach Mychajło Mudryka.

"Nie ma gwarancji, że poradziłby sobie w Arsenalu. Ale oczywiście szanse byłyby większe, ponieważ drużyna jest lepiej zorganizowana i jest o wiele bardziej stabilna" - powiedział były francuski pomocnik.

Mudryk strzelił gola dla Chelsea w meczu Pucharu Anglii z Leeds w połowie tygodnia i był to dotąd jego jedyny gol w tym roku kalendarzowym. Młody Ukrainiec rzadko otrzymuje wysokie noty za swoje występy, a dorobek trzech goli i dwóch asyst w Premier League trudno uznać za imponujący po 20 występach.

Petit zwraca jednak uwagę, że nie tylko Mudryk ma problem, Chelsea jako całość stanowi srogie rozczarowanie. "Jestem bardzo zawiedziony wynikami Chelsea od tygodni. Rozumiem gwizdy kibiców. Chelsea jest niespójna, nie ma planu, taktycznie wyglądają na zdezorientowanych, nie pokazują ducha walki i charakteru. Pochettino jest oczywiście pod ogromną presją z powodu słabego sezonu i braku rozwoju sportowego" - recenzował Petit, nie chcąc jednak posunąć się do oceny, że trener może wkrótce pożegnać się z pracą.