Neil Warnock wraca do pracy. Trenerski weteran przyjmuje ofertę Aberdeen

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Neil Warnock wraca do pracy. Trenerski weteran przyjmuje ofertę Aberdeen
Oczekuje się, że Neil Warnock poprowadzi Aberdeen przynajmniej do końca sezonu.
Oczekuje się, że Neil Warnock poprowadzi Aberdeen przynajmniej do końca sezonu.
AFP
Aberdeen FC znalazło następcę trenera Barry'ego Robsona i do końca sezonu będzie prowadzone przez Neila Warnocka (75). Trener-weteran ogłosił zakończenie kariery niecałe dwa lata temu, ale wiosną ubiegłego roku z ofertą zwróciło się do niego Huddersfield. Warnock pomógł im utrzymać się w Championship, ale po siedmiu kolejkach obecnego sezonu został zwolniony.

Niemniej jednak rodowity mieszkaniec Sheffield powraca na scenę, a Aberdeen staje się jego 17. angażem w brytyjskiej piłce nożnej i pierwszym w Szkocji. "Nie mogę się doczekać nadchodzącego wyzwania. Nie ukrywam, że zawsze chciałem pracować w Szkocji" - powiedział Warnock po podpisaniu kontraktu.

"Kiedy jesteś w moim wieku, myślisz o wszystkim dwa razy. Tyle razy przechodziłem na emeryturę, ale kiedy rozmawiałem z Dave'em Cormackiem i Alanem Burrowsem, uznałem, że to właściwe posunięcie. Daje im to więcej czasu na znalezienie odpowiedniego trenera, który poprowadzi klub do przodu. I jak im powiedziałem: Cieszmy się resztą sezonu. Cieszę się, że mogę wywołać uśmiech na twarzach ludzi" - powiedział.

"Nie chodzi o pieniądze. Miałem kilka interesujących ofert w ciągu ostatnich sześciu lub ośmiu tygodni, ale chciałbym spróbować swoich sił w tych rozgrywkach i w tym klubie" - wyjaśnił szkoleniowiec.

Warnock zastąpi Barry'ego Robsona, który został zwolniony po roku jako tymczasowy, a następnie stały trener po ostatnim remisie 1:1 z Dundee FC. Legendarny klub w bieżącym sezonie spisywał się średnio i po 22 rozegranych meczach Premiership (6-7-9) znajduje się w strefie spadkowej.

W drużynie pozostanie asystent Peter Levene, który poprowadził drużynę do remisu 1:1 z Celtikiem w weekend, a także Ronniego Jespona, który będzie do dyspozycji Warnocka. Nowy szef nie miał zbyt wiele czasu na zaaklimatyzowanie się, ponieważ Aberdeen zagra we wtorek z Rangersami.

Tabela Scottish Premiership
Flashscore

Wspomniana praca Warnocka w Huddersfield Town była jego drugą w angielskim klubie, a oprócz tego w swojej ponad 40-letniej karierze prowadził między innymi Sheffield United, Crystal Palace, Queens Park Rangers i Cardiff City.