Nawet zdobycie Pucharu Anglii nie uratuje posady Erika Ten Haga w Manchesterze United?

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Nawet zdobycie Pucharu Anglii nie uratuje posady Erika Ten Haga w Manchesterze United?

Erik ten Hag nie będzie menedżerem Manchesteru United
Erik ten Hag nie będzie menedżerem Manchesteru UnitedAFP
decyzja została podjęta przez Jima Ratcliffe'a, kluczowego mniejszościowego udziałowca klubu. Nie jest ona uzależniona od zdobycia trofeum przeciwko rywalom Manchesteru City.

Jest bardzo realne, że nadchodzi koniec kontraktu dla Erika Ten Haga. Jacob Steinberg z Guardiana poinformował w piątek, że Manchester United zwolni Holendra po finale Pucharu Anglii przeciwko Manchesterowi City. NAwet wygrana z odwiecznym rywalem na Wembley ma nie wystarczyć do utrzymania stanowiska przez trenera.

Decyzja została podjęta przez Jima Ratcliffe'a i opiera się na ósmym miejscu w lidze, najgorszym od 1990 roku, które na razie pozostawia Manchester United bez europejskiej piłki nożnej w przyszłym sezonie. Aby wziąć udział w rozgrywkach kontynentalnych, muszą wygrać właśnie sobotni finał Pucharu Anglii.

Po podjęciu decyzji Manchester United zaczyna rozważać swoje opcje. Pod uwagę mają być brani Thomas Tuchel, Mauricio Pochettino, Kieran McKenna, Graham Potter i Thomas Frank.

Zatrudniony dwa lata temu Erik Ten Hag zdołał wygrać Puchar Ligi i zająć trzecie miejsce w Premier League w zeszłym sezonie. Wówczas był to wynik ponad oczekiwania, biorąc pod uwagę burzliwy okres w klubie. Jednak w tym roku nie był w stanie utrzymać wyników, notując jeden z najgorszych sezonów ostatniego półwiecza.