Najpierw Pogba i Bonucci, a teraz CR7 żąda 20 milionów euro od Juventusu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najpierw Pogba i Bonucci, a teraz CR7 żąda 20 milionów euro od Juventusu
Cristiano Ronaldo "wystawił język" Juve
Cristiano Ronaldo "wystawił język" Juve
Profimedia
Pięciokrotny portugalski zdobywca Złotej Piłki pozwie Juventus do sądu, aby odzyskać 19,9 miliona euro (92,5 mln zł) zamrożonych podczas blokady.

Nie ma spokoju dla turyńskiego Juventusu. Po złych wieściach o pozytywnym wyniku testu na podwyższony poziom testosteronu Paula Pogby i powrocie w oko cyklonu z powodu wypowiedzi Leonardo Bonucciego, Stara Dama zostanie również pozwana przez Cristiano Ronaldo.

I wyrażenie to jest dosłowne, ponieważ pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki naprawdę zamierza pozwać Bianconerich do sądu, aby domagać się 19,9 miliona, które Juventus zamroził mu podczas sytuacji kryzysowej związanej z pandemią koronawirusa.

31 milionów pensji za sezon

Zgodnie z tym, co zapewnia Gazzetta dello Sport, w rzeczywistości "po zażądaniu dokumentów od prokuratury w Turynie, CR7 zdecydował się podjąć kroki prawne: w istocie piłkarz chce odebrać pieniądze, których zgodził się nie brać natychmiast podczas blokady".

Przypomnijmy, że podczas pandemii piłka nożna we Włoszech została wstrzymana od 9 marca do 22 czerwca 2020 r., a nawet gdy wróciła na boisko, rozgrywki wznowiono bez kibiców na trybunach. To dodatkowo skomplikowało sytuację ekonomiczną klubów.

Podczas sytuacji kryzysowej Juventus poprosił swoich członków, zarówno w 2020, jak i 2021 roku, o pomoc klubowi. Teraz jednak sytuacja kryzysowa się skończyła, a CR7, który zarabiał 31 milionów za sezon w Juventusie (znacznie mniej niż ponad 200 milionów, które obecnie zarabia w Al Nassr), zdecydował się spieniężyć środki, które klub zalega.