Industria Kielce jedzie na niezdobytą halę, czas wygrać z PSG w Paryżu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Industria Kielce jedzie na niezdobytą halę, czas wygrać z PSG w Paryżu

Industria Kielce jedzie na niezdobytą halę, czas wygrać z PSG w Paryżu
Industria Kielce jedzie na niezdobytą halę, czas wygrać z PSG w ParyżuProfimedia
Kieleccy szczypiorniści pokonywali już Paris Saint-Germain u siebie, pokonywali w Final Four, ale nigdy nie zdobyli Stade Pierre de Coubertin. Czy uda się to zmienić w czwartek?

To będzie wyjątkowo istotne spotkanie grupy A Ligi Mistrzów EHF. W czwartek o 20:45 Industria Kielce pojawi się na paryskiej hali Stade Pierre de Coubertain, by mierzyć się z francuską potęgą. Kielczanie już potwierdzili, że do Paryża nie jadą Hassan Kaddah, Tomasz Gębala o Arstem Karalek. Dwaj pierwsi są kontuzjowani, trzeci dopiero wraca do formy.

Mecz PSG-Industria możesz śledzić na żywo z Flashscore

To dodatkowo utrudni zadanie, którego do dziś kieleckiej drużynie nigdy nie udało się zrealizować: wygrać z PSG w Paryżu. Dotąd pięciokrotnie Industria pojawiała się w hali PSG i nigdy nie wróciła z tarczą, a obecnie punkty są na wagę złota. 

Zwycięstwa nad PSG u siebie i w innych halach się zdarzały, ale próźno szukać wygranej w Paryżu
Zwycięstwa nad PSG u siebie i w innych halach się zdarzały, ale próźno szukać wygranej w ParyżuFashscore

Na trzy spotkania przed końcem fazy grupowej Industria Kielce zajmuje trzecią pozycję z trzema punktami straty do pierwszego THW Kiel i jednym do drugiego Aalborga Handbold. Ale równocześnie 13 punktów ma także PSG i OTP Bank Pick Szeged

Wszystkie te zespoły mają zatem jeszcze i matematyczne, i sportowe szanse na zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc na koniec tej rundy, a zatem na bezpośredni awans do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów.

Aktualna sytuacja w grupie A Ligi Mistrzów EHF
Aktualna sytuacja w grupie A Ligi Mistrzów EHFFlashscore