Cristiano Ronaldo daje zwycięstwo Al Nassr, ale wciąż nie pozycję lidera

Cristiano Ronaldo strzelił gola, który przyniósł zwrot akcji i trzy punkty dla Al NassrAlNassrFC
Al Nassr Cristiano Ronaldo pokonało zajmujący trzecie miejsce Al-Shabab w 28. kolejce sezonu ligi saudyjskiej. Pozostają jednak trzy punkty w tyle za Al-Ittihad, które w tym samym czasie wygrało swój mecz.

Pomimo dwóch porażek z rzędu, które wyeliminowały ich z wyścigu o tytuł, Al-Shabab nie byli łatwym łupem dla Al-Nassr, szybko wychodząc na prowadzenie przeciwko drużynie z Cristiano Ronaldo i Taliscą w składzie.

W 24. minucie Cristian Guanca, argentyński pomocnik i kapitan, wyprowadził Al-Shabab na prowadzenie po rzucie karnym podyktowanym przez VAR. Obsłużony przez Santiego Minę, Guanca dołożył kolejną bramkę w 40. minucie. Al-Nassr został nagrodzony tuż przed przerwą, gdy Talisca strzelił gola (44. min), aby przed zejściem do szatni przywrócić kontakt.

W 51. minucie Ali Al Hassan, który już wcześniej obsługiwał byłego napastnika Benfiki przy golu na 2:1, asystował Abdulrahmanowi Ghareebowi przy wyrównującym trafieniu. Jeszcze przed upływem godziny gry Cristiano Ronaldo, po asyście Luiza Gustavo, odwrócił losy spotkania strzałem prawą nogą. Więcej goli na MRSOOL Park nie padło.

Na King Abdullah Sports City w Jeddah liderzy tabeli z łatwością rozprawili się z zajmującą ostatnie miejsce drużyną. Al-Ittihad pokonał Al Batin minimalnie, a Romarinho zdobył bramkę w dziewiątej minucie, zapewniając trzy punkty liderom tabeli. Tylko ich ewentualne potknięcie przywróci szansę Cristiano Ronaldo na zdobycie mistrzostwa Arabii Saudyjskiej w jego pierwszym sezonie w nowym kraju.