Serie A: Mourinho zawieszony na dwa spotkania

Serie A: Mourinho nie poprowadzi drużyny w dwóch spotkaniach ligowych
Serie A: Mourinho nie poprowadzi drużyny w dwóch spotkaniach ligowychProfimedia
We wtorek Jose Mourinho, trener AS Roma, decyzją władz włoskiej ekstraklasy piłkarskiej został zawieszony na dwa mecze Serie A. Portugalczyk obraził sędziego podczas niedzielnego spotkania z Torino, który jego drużyna zremisowała 1:1.

Do zdarzenia doszło już w 89 minucie rywalizacji. Wówczas Mourinho wdał się w dyskusję z arbitrem, za co arbiter ukarał go czerwoną kartką i odesłał na trybuny.

Trener nie uciekał od odpowiedzialności. "Zasłużyłem na czerwoną kartkę za to, co powiedziałem sędziemu w emocjach” – przyznał Mourinho. "Rozmawiałem z nim po meczu i przeprosiłem, ale nie chcę rozmawiać o jego występie. Zostawiam to waszej ocenie” - dodał szkoleniowiec rzymskiego klubu.

59-latek odcierpi karę dopiero po zimowej przerwie w rozgrywkach ligowych. W ramach 16 kolejki Serie A 4 stycznia AS Roma podejmie Bolognę, a cztery dni później na wyjeździe zmierzy się z Milanem.

Zespół prowadzony przez Mourinho, w którym występuje powołany na mundial reprezentant Polski Nicola Zalewski, obecnie zajmuje dopiero 7 miejsce w tabeli. Do lidera SSC Napoli traci aż 14 punktów. Rzymianie po remisach 1:1 z Sassuolo i Torino oraz prestiżowej, derbowej porażce z Lazio 0:1, pilnie potrzebują wygranych, aby nie stracić kontaktu z ligową czołówką.