Tenis Flash: Świątek w pierwszym półfinale na trawie. Kamil Majchrzak zwieszony

Iga Świątek powalczy o swój pierwszy półfinał na kortach trawiastych
Iga Świątek powalczy o swój pierwszy półfinał na kortach trawiastychProfimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

22:53 Czas położyć wisienkę na naszym czwartkowym Tenis Flashu. Oto najlepszy moment dzisiejszych zmagań ATP. Było co oglądać w meczu Rinderknech-Eubanks, prawda?

FlashMoment ATP czwartku

22:26 Nie liczy lat, na Wimbledonie zawsze czuje się jak debiutant. A przynajmniej tak właśnie czarował publiczność i dziennikarzy Novak Djoković w czwartek, po pokazowej wygranej z Francesem Tiafoe. Do Londynu jedzie po kolejny triumf i cieszy się na samą myśl o Wimbledonie.

Nasze krótkie nagranie dające przedsmak akcji w Hurlingham

22:02 Do trzech razy sztuka? Niestety, w przypadku Maksa Kaśnikowskiego zasada sprawdziła się podczas turnieju w Modenie. Po dwóch wygranych 2:0 czwartkowy ćwierćfinał z niewiele starszym Titouanem Droguetem miał odwrotny wynik. Pierwszego seta Polak przegrał wyjątkowo boleśnie, 1:6, dopiero po pięciu gemach zapisując cokolwiek na swoim koncie. W drugiej partii warszawiak nie pozwolił Francuzowi uciec równie szybko i prowadził już 5:4. Niestety, trzy kolejne gemy zgarnął notowany wyżej przeciwnik, kończąc pojedynek po równo 100 minutach.

21:15 Oddajemy głos Kamilowi Majchrzakowi:

21:12 Ten mecz zakończył się awansem Coco Gauff do półfinału turnieju WTA w Eastbourne. Coco wygrała również w wymianie, która naszym zdaniem jest ozdobą czwartkowych rozgrywek. Oto nasz FlashMoment WTA!

FlashMoment czwartku w rozgrywkach WTA

20:49 W amerykańskim ćwierćfinale w Eastbourne lepszy okazał się Tommy Paul. Pomimo dużych różnic rankingowych J.J. Wolf sprawił jednak rodakowi niemałe kłopoty i w trzecim secie doprowadził do tie-breaka. Paul wygrał 6:4, 4:6, 7:6(2) po ponad dwóch godzinach walki.

Najlepsze momentu meczu Paul-Wolf

19:45 Mecz z Blinkową nie był może wielkim sprawdzianem dla Igi Świątek, ale wyraźnie dodał jej pewności siebie. Widać to w rozmowie pomeczowej. Zapraszamy na wypowiedź tenisistki:

Wypowiedź pomeczowa Igi Świątek w Bad Homburg

19:39 Już jutro o 11:00 polskiego czasu losowanie drabinki w singlu kobiet i mężczyzn na Wimbledonie.

19:23 Przed meczem pozostawała niepewność, ale Iga Świątek nie zostawiła wątpliwości: Anna Blinkowa zdeklasowana w 73 minuty, seria 14 punktów z rzędu i efektowna – choć zdecydowanie nie idealna – gra, a w efekcie historyczny pierwszy awans do półfinału na trawie. Zadanie wykonane, a więcej o meczu przeczytasz w naszym podsumowaniu.

19:04 Kamil Majchrzak od listopada 2022 roku był tymczasowo zawieszony za stosowanie dopingu. Groziła mu kara nawet do 4 lat. Wydany został jednak wyrok w tej sprawie i Polak ostatecznie został skazany na 13 miesięcy zawieszenia, który uwzględnia dotychczasowy już okres karencji. Majchrzak będzie mógł wrócić do gry na początku 2024 roku.

18:45 Sofia Kenin (126. WTA) zagra w głównej drabince podczas wielkoszlemowego Wimbledonu. Triumfatorka Australian Open i finalistka French Open w 2020 roku pokonała swoją rodaczkę Taylor Townsend (107. WTA).

18:25 Francisco Cerundolo poznał rywala w walce o finału turnieju w Eastbourne. Będzie nim Mackenzie McDonald (64. ATP), który po wyrównanym meczu pokonał 6:4; 3:6; 6:3 Mikaela Ymera (61. ATP).

17:58 Kolejne niedokończone spotkanie w turnieju żeńskim. Tym razem w Eastbourne Caroline Garcia (5. WTA) poddała spotkanie przeciwko Darii Kasatkinie (11. WTA) przy stanie 2:6; 1:2. Rosjanka w półfinale zmierzy się ze zwyciężczynią starcia Jelena Ostapenko – Camila Giorgi.

17:48 Nie był to udany czwartek dla reprezentantów Hiszpanii. Feliciano Lopez (634. ATP) przegrał 2:6; 4:6 z Yannickiem Hanfmannem (48. ATP) na Majorce, a Rebeka Masarova (69. WTA) poddała mecz z Emmą Navarro (60. WTA) przy stanie 7:6(2); 1:1 i to Amerykanka zagra w półfinale turnieju w Bad Homburg. Niedługo swój mecz rozpocznie Iga Świątek.

Zagrania z meczu Hanfmann – Lopez

16:55 Coco Gauff (7. WTA) okazała się lepsza w amerykańskim ćwierćfinale, który odbywał się w Eastbourne. Finalista zeszłorocznego French Open pokonała swoją rodaczkę Jessicę Pegulę (4. WTA) w dwóch setach (6:3; 6:3). Kolejną rywalka Gauff będzie inna Amerykanka Madison Keys.

Pomeczowa wypowiedź Coco Gauff

16:45 Liczyliśmy na dłuższą walkę. Niestety, po przerwie spowodowanej opadami deszczu, Alicja Rosolska i Nadija Kiczenok nie uratowały drugiego seta swojego deblowego ćwierćfinału. Polka i Ukrainka przegrały 5:7, 6:7(2). Do półfinału turnieju deblowego w Bad Homburg wchodzą Lidzija Marozawa i Ingrid Gamarra Martins.

16:27 Ruszyły zmagania w Bad Homburg. Rebeka Masarova i Emma Navarro wznowiły grę. Po tym spotkaniu na kort wyjdzie Iga Świątek.

16:24 Madison Keys (25. WTA) pierwszą półfinalistką turnieju w Eastbourne. Amerykanka pokonała 6:4; 6:1 Petrę Martic (30. WTA).

16:21 Christopher Eubanks (77. ATP) po dwugodzinnym meczu pokonał Arthura Rinderknecha (85. ATP). Amerykanin wygrał 7:6(5); 7:6(4) i awansował do półfinału turnieju rozgrywanego na Majorce. Francuz w drugim secie miał już wynik 5:2, ale wypuścił przewagę.

15:58 Natomiast na korcie centralnym w Londynie, gdzie odbędzie się wielkoszlemowy Wimbledon, trenowali dziś Novak Djokovic i Jannik Sinner.

15:45 Na mecz Igi Świątek przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Deszcz wciąż torpeduje zmagania w Bad Homburg. Organizatorzy podali, że wznowienie gier nie nastąpi przed godziną 16:15. Przed meczem Polki swoje spotkanie rozegrać muszą jeszcze Rebeka Masarova i Emma Navarro.

15:40 Szykuje się wielki powrót na tenisową scenę. Po ponad trzech latach i urodzeniu dwójki dzieci Karolina Woźniacka zamierza powalczyć o kolejne wielkoszlemowe, a może i olimpijskie sukcesy.

14:47 Francisco Cerundolo (19. ATP) szybko awansował do półfinału w Eastbourne. Zhizhen Zhang (54. ATP) zdołał ugrać zaledwie pięć gemów i przegrał 2:6; 3:6. Dla Argentyńczyka to drugi półfinał w tym roku. Miesiąc temu grał w finale turnieju w Lyonie.

Zagrania z meczu Cerundolo – Zhang
Pomeczowa wypowiedź Cerundolo

13:50 Lloyd Harris (298. ATP) już w półfinale turnieju na Majorce. Były numer "31" rankingu ATP pokonał 7:5; 6:2 Pavela Kotova (116. ATP).

13:34 Lucia Bronzetti (65. WTA) pokonała 6:4; 6:3 Warwarę Graczową (43. WTA) i jako pierwsza wywalczyła awans do półfinału turnieju w Bad Homburg. Rywalką Włoszki w walce o finał będzie zwyciężczyni spotkania Iga Świątek – Anna Blinkowa.

12:38 Paweł Ciaś (622. ATP) awansował do ćwierćfinału turnieju rangi ITF M15 w Celje. Polak pokonał 6:1; 6:4 Benedikta Emesza (2002. ATP). Paweł kontynuuje dobrą passę w czerwcu. Na ten moment rozegrał 12 spotkań i 10 z nich zakończył zwycięsko, zdobył tytuł w słoweńskiej miejscowości Litija.

08:00 Dziś polskich fanów tenisa czeka sporo emocji związanych z Igą Świątek, która coraz lepiej czuje się na kortach trawiastych i zagra w swoim pierwszym ćwierćfinale na tej nawierzchni. Jej rywalką w Bad Homburg będzie Anna Blinkova. Dziś wieczorem swój mecz w Modenie zagra też Maks Kaśnikowski, który walczy tam o półfinał challengera.