Tenis Flash: Linette gra dalej w Strasburgu po wielkim meczu. Fręch przegrała z kontuzją

Magdalena Fręch do turnieju w Strasbourgu przechodziła kwalifikacje, ale w głównej drabince ograła już Sloane Stephens AFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

19:30 Najwyżej rozstawieni Jan Zieliński i Hugo Nys z Monako wygrali z Ekwadorczykiem Gonzalo Escobarem i Kazachem Aleksandrem Niedowiesowem 7:6 (8); 1:6; 14-12 i awansowali do półfinału debla tenisowego turnieju ATP 250 w Genewie.

19:24 Kamil Majchrzak (351. ATP) awansował do ćwierćfinału turnieju w Skopje. Polak stoczył trzysetowy pojedynek, w którym jego rywalem był Jonas Forejtek (356. ATP). Majchrzak wygrał 6:3; 3:6; 6:1. Przeciwnikiem Polaka w walce o półfinał będzie Alexander Weis (303. ATP).

17:52 Daniel Michalski (372. ATP) niestety nie powtórzył swojego porannego wyniku i odpadł z turnieju w Augsburgu. Polak pewnie triumfował w pierwszym secie (6:3), ale w dwóch kolejnych był gorszy niż reprezentant gospodarzy Lucas Gerch (382. ATP) i przegrał 3:6; 2:6. Niemiec też dokańczał rano swój wczorajszy mecz.

17:42 Dominic Thiem (131. ATP) zakończył swój udział w kwalifikacjach do French Open na drugiej rundzie i nie zagra w głównym turnieju. Jego pogromcą okazał się Otto Virtanen (156. ATP). Fin wygrał 6:2; 7:5. Thiem to dwukrotny finalista Roland Garros. Miał to być jego ostatni udział w stolicy Francji, bo po sezonie kończy karierę.

17:25 Maks Kaśnikowski (265. ATP) niestety niespodziewanie odpadł w 1/8 turnieju rangi challenger w Skopje. Polak zagrał fatalnego pierwszego seta i przegrał go 0:6. W drugim secie prowadził już 4:1, następnie 5:3, ale ostatecznie przegrał 6:7(3). Lepszy od niego okazał się Austriak Neil Oberleitner (636. ATP).

16:30 Polki zakończyły dzisiejsze zmagania w Strasburgu ze zmiennym szczęściem. Magda Linette po wyczerpującym meczu pokonała 6:7(5); 6:3; 6:4 Jekaterinę Aleksandrową i awansowała do ćwierćfinału po blisko trzygodzinnym boju. Jej rywalką w walce o półfinał będzie Madison Keys. Linette w trzecim secie przegrywała już 1:3. Czytaj więcej

Magdalena Fręch natomiast rewelacyjnie zaczęła rywalizację z Marketą Vondrousovą i wygrała pierwszą partię 7:5. Niestety na początku drugiej zaczęły pojawiać się u niej problemy zdrowotne, co uniemożliwiło jej nawiązanie walki z utytułowaną Czeszką i ostatecznie przegrała 7:5; 1:6; 0:6 i pożegnała się ze Strasburgiem. Czytaj więcej

13:13 Beatriz Haddad Maia (14. WTA) wywalczyła awans do ćwierćfinału w Strasbourgu. Brazylijka pokonała 6:4; 7:6(1) Emmę Navarro (24. WTA). Za kilkanaście minut początek meczu Fręch z turniejową jedynką – Marketą Vondrousovą (6. WTA).

12:45 W starciu dwóch utalentowanych 18-latek w kwalifikacjach do French Open lepsza była Filipinka Alexandra Eala (160. WTA). Australijka Taylah Preston wygrała pierwszą partię 6:4, ale w dwóch kolejnych była gorsza 4:6; 5:7. Obie tenisistki pod presją miały problem z utrzymaniem podania, a w całym meczu było aż 21 przełamań. Eala wróciła ze stanu 4:6; 2:4.

12:40 Madison Keys (16. WTA) tylko w pierwszym secie miała problemy w starciu z Xinyu Wang (39. WTA) i pewnie zameldowała się w ćwierćfinale zawodów rangi WTA 500 w Strasbourgu. Amerykanka wygrała 7:5; 6:0. Za kilka minut początek starcia Magda Linette – Jekaterina Aleksandrowa

11:54 Daniel Michalski (372. ATP) awansował do drugiej rundy turnieju rangi challenger w Augsburgu. Polak w środowe przedpołudnie dokańczał wczorajsze przerwane spotkanie i poradził sobie bardzo dobrze. August Holmgren nie był w stanie nawiązać walki, przegrywając 2:6; 2:6.

08:27 Dziś polscy kibice na pewno nie będą mogli się nudzić. Magda Linette i Magdalena Fręch powalczą o ćwierćfinały w Strasburgu, natomiast Jan Zieliński i Hugo Nys zagrają o półfinał zawodów w Genewie.

Swoje mecze w turniejach rangi challenger zagrają m.in. Kamil Majchrzak, Maks Kaśnikowski i Daniel Michalski. Katarzyna Kawa zagra natomiast w drugiej rundzie kwalifikacji do wielkoszlemowego French Open.