Magda Linette pewnie awansowała do 3. rundy w Miami, teraz czas na Azarenkę

Magda Linette powalczy o pierwsze zwycięstwo z Azarenką i awans do 4. rundy w Miami
Profimedia
Magda Linette bardzo pewnie awansowała do 3. rundy turnieju WTA 1000 w Miami. Polka pokonała Rosjankę Jewgieniję Rodinę 6:3; 6:4. Linette o awans do 1/8 zagra z Białorusinką Viktorią Azarenką.

Pierwszy set rozpoczął się zdecydowanie po myśli Magdy Linette. Polka zanotowała dwa szybkie przełamania na Rosjance i prowadziła już 4:0. Niestety wtedy nie utrzymała swojego podania, Rosjanka zaczęła odrabiać stratę.

Szósty gem był najbardziej wyrównany, ale ostatecznie Rodina obroniła dwa break pointy i doprowadziła do wyniku 4:2 dla Linette. Obie tenisistki już do końca set wygrywały swoje podania i zakończył się on wygraną Polki 6:3.

Druga partia miała zgoła odmienny wynik. Na początku obie tenisistki wygrały swoje serwisy, ale w czwartym gemie to Rodina przełamała Linette i prowadziła 3:1. Magda jednak nie pozwoliła na to, żeby Rosjanka się rozpędziła. Kolejne jej dwa gemy serwujące padły łupem Polki i od stanu 1:3, wyszła na prowadzenie 5:3, a wygrała całą partię 6:4.

Był to trzeci bezpośredni pojedynek tych zawodniczek i trzecie zwycięstwo Magdy Linette. Polka przełamała tym samym serię trzech porażek z rzędu, które zanotowała w ostatnim czasie.

Jej kolejną rywalką będzie Viktoria Azarenka. Obie tenisistki grały ze sobą na kortach w Miami 7 lat temu. Wtedy również w 3. rundzie lepsza okazała się Białorusinka, która wygrał 6:3; 6:0. Ostatni pojedynek obu pań odbył się podczas Indian Wells w październiku 2021 roku. Polka wtedy poddała mecz przy stanie 5:7; 0:3.