Ruud pokonuje Humberta w trzech setach i zagra z Djokoviciem w półfinale w Monte Carlo

Casper Ruud
Casper RuudAFP
Francuz próbował nawiązać walkę i przedłużył mecz, wygrywając drugiego seta, ale Norweg - z pewnym trudem - doprowadził mecz do końca i przygotował się do konfrontacji ze światowym dominatorem.

Na kortach ziemnych Casper Ruud na nowo odkrył siebie i swoją grę. Norweg powrócił do doskonałego poziomu na nawierzchni, która go premiuje, i pokonał w trzech setach Francuza Ugo Humberta. 6:3, 4:6, 6:1 to końcowy wynik spotkania.

Norweg pokazał, że częściowo odzyskał swoją solidność w obliczu przeciwnika w dobrej formie i dzięki dwóm chirurgicznym przełamaniom w piątym i dziewiątym gemie dowiózł pierwszego seta pewnie, 6:3.

Francuz nie chciał zaakceptować przewagi i po stracie przełamania w drugim gemie drugiego seta natychmiast podniósł swój poziom i podjął walkę. Najpierw odrobił stratę w następnym gemie, a następnie w piątym gemie wyszedł na 40:0 i zdobył pierwszy break point, ostatecznie zamykając seta przy drugiej okazji na 6:4.

W trzeciej i decydującej partii Ruud zdołał uzyskać przewagę, przełamując opór Francuza w trzecim gemie. Prowadził 40:15 i w końcu wywalczył przełamanie przy pierwszym break poincie. Humbert próbował odrobić straty, zdobywając piłkę na przełamanie w kolejnym gemie, ale Ruud pięknym uderzeniem z linii końcowej zażegnał niebezpieczeństwo. Francuz stworzył kolejne, ale posłał długi return i Ruud był w stanie zamknąć mecz z pewnym trudem, utrzymując prowadzenie 4:1.

Niewykorzystana szansa zaważyła na psychice Humberta, który w kolejnym gemie stracił swój serwis bez punktu, dając Norwegowi możliwość zaserwowania na mecz. Następnie dumnie próbował wrócić do meczu, ale Ruud zniwelował dwa break pointy, następnie trzeci i ostatecznie zamknął dzięki pierwszemu i forhendowi. Teraz światowy numer 1 czeka na niego w półfinale.