Rekord! Mecz pomiędzy Aną Bogdan i Łesią Curenko przeszedł do historii kobiecego tenisa

Ana Bogdan (przy siatce) i Lesia Tsurenko, wyczerpane
Ana Bogdan (przy siatce) i Lesia Tsurenko, wyczerpaneAFP
Mecz trzeciej rundy Wielkiego Szlema na Wimbledonie był dramatyczny. Po trzech godzinach i trzydziestu minutach Ukrainka wygrała decydującego seta w niespotykanym dotąd tie-breaku.

Tie-break, który rozstrzygnął starcie Łesii CurenkoAną Bogdan przeszedł do historii kobiecego tenisa. Każda z zawodniczek miała po pięć punktów meczowych zanim Ukrainka wygrała mecz. Kończący się wynikiem 20-18 tie-break w piątkowym meczu przeszedł do historii jako najdłuższy w kobiecym Wielkim Szlemie.

38 punktów rozegranych w tie-breaku pobiło dotychczasowy rekord (36 punktów) ustanowiony przez Denisę Allertovą przeciwko Johannie Koncie w pierwszej rundzie Rolanda Garrosa w 2005 roku.

Mecz pomiędzy Curenko i Aną Bogdan wyrównał również rekord mężczyzn ustanowiony w meczu pomiędzy Andym Roddickiem i Jo-Wilfriedem Tsongą podczas Australian Open w 2007 roku.