Wrexham z Tottenhamem? Znamy pary piątej rundy FA Cup

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Wrexham z Tottenhamem? Znamy pary piątej rundy FA Cup

Wrexham z Tottenhamem? Znamy pary piątej rundy FA Cup
Wrexham z Tottenhamem? Znamy pary piątej rundy FA CupReuters
Piątoligowe Wrexham AFC ma szansę powalczyć z londyńskimi kogutami. Najpierw jednak trzeba wygrać powtórkę z Sheffield United. Rywali poznały też City i United z Manchesteru.

Grające w National League Wrexham AFC może doczekać wymarzonego pojedynku z Tottenham Hotspur w kolejnej rundzie Pucharu Anglii. Warunkiem jest jednak pokonanie w powtórzonym meczu Sheffield United (7 lutego). Pierwszy pojedynek między WAFC a Sheffield skończył się wynikiem 3:3.

Dla Kogutów taka para brzmi aż zbyt dobrze – niżej notowanego rywala trafić już nie mogli. Podobnie mogą myśleć Cityzens w Manchesterze, ponieważ po walce z Arsenalem w czwartej rundzie przyjdzie im zagrać na wyjeździe z Bristol City. Brighton & Hove Albion również mają z górki – przynajmniej na papierze – ponieważ po Liverpoolu trafili na Stoke City.

Nie lada zadanie czeka West Ham United, bowiem Młoty czeka podróż na północ, do Teatru Marzeń. Old Trafford w tym sezonie jest wyjątkowo niegościnne, a trener Ten Hag z pewnością nie będzie chciał oddać szansy na zdobycie swojego pierwszego trofeum z Czerwonymi Diabłami.

Wszystkie mecze piątej rundy Pucharu Anglii mają zaplanowano w tygodniu rozpoczynającym się 27 lutego. Za wygraną w tej fazie rozgrywek można zainkasować 225 tys. funtów (1,2 mln zł).

Komplet par piątej rundy FA Cup

1 Southampton - Luton Town / Grimsby Town

2 Leicester City - Blackburn Rovers / Birmingham City

3 Stoke City - Brighton & Hove Albion

4 Wrexham / Sheffield United - Tottenham Hotspur

5 Fulham / Sunderland - Leeds United

6 Bristol City - Manchester City

7 Manchester United - West Ham United

8 Ipswich Town / Burnley - Sheffield Wednesday / Fleetwood