Amerykanie pokonali Kanadę w finale Ligi Narodów CONCACAF

Amerykanie pokonali Kanadę w finale Ligi Narodów CONCACAFAFP
Stany Zjednoczone pokonały w nocy Kanadę 2:0 w rozgrywanym w Las Vegas finale Ligi Narodów CONCACAF. To drugi z rzędu triumf Amerykanów w tych rozgrywkach.

Gole Chrisa Richardsa i Folarina Baloguna z pierwszej połowy wystarczyły, by Stany Zjednoczone odniosły zwycięstwo w finale turnieju.

Richards otworzył wynik, kiedy w 12. minucie wykorzystał dośrodkowane z ruztu rożnego w wykonaniu Gio Reyny. Ten sam zawodnik ponownie asystował w 34. minucie, gdy jego podanie prostopadłe wykorzystał Balogun.

Mecz był ostatnim w międzynarodowej karierze wieloletniego kapitana Kanady, Atiby Hutchinsona. 40-latek, który pomógł swojej reprezentacji awansować na mistrzostwa świata 2022 po 36-letniej nieobecności, jest liderem wszech czasów Kanady ze 104 występami. W meczu półfinałowym z Panamą wszedł na boisku w końcówce z ławki rezerwowych, a w finale nie pojawił się na murawie.

W niedzielnym meczu o trzecie miejsce Meksyk pokonał Panamę 1:0.