"Gówniara z paletką", czyli Iga Świątek Sportowcem Roku

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
"Gówniara z paletką", czyli Iga Świątek Sportowcem Roku
"Gówniara z paletką", czyli Iga Świątek Sportowcem Roku
"Gówniara z paletką", czyli Iga Świątek Sportowcem Roku
IgaSwiatek.pl
Nie mogło być inaczej – w 88. edycji Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Roku wygrała Iga Świątek. Zdominowała zarówno głosowanie sportowców, jak i kibiców. Polska tenisistka w filmie z Australii nawiązała do internetowej rywalizacji z Robertem Lewandowskim.

Triumfowała podczas Roland Garros oraz US Open, jako pierwsza Polka zdominowała ranking WTA, a ma dopiero 21 lat. Iga Świątek była faworytką, w 88. edycji Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Roku musiała wygrać i wygrała. Zdobyła przytłaczającą większość głosów w głosowaniu prowadzonym wśród sportowców, a i wśród kibiców nie miała sobie równych.

Świątek to druga w historii przedstawicielka tenisa, która została Sportowcem Roku. Jako pierwsza i dotychczas jedyna, która dokonała tej sztuki była Jadwiga Jędrzejowska w latach 1936-1937. Współpracujący z nią trener Tomasz Wiktorowski został z kolei wybrany trenerem roku. W kategorii drużynowej zwyciężyli polscy siatkarze, którzy doszli do finału mistrzostw świata.

Za Igą Świątek na podium znalazł się Bartosz Zmarzlik (żużlowiec) oraz piłkarz Robert Lewandowski. Do internetowej rywalizacji z tym drugim nawiązała zresztą sama tenisistka w filmie przesłanym z Australii, gdzie niefortunnie zakończyła się jej przygoda z Adelajdą. Tenisistka przyznała, że nie zna miejsca zajętego w plebiscycie, ale cieszy ją, że "gówniara z paletką" dała ludziom tyle radości. To oczywiście nawiązanie do wytworzonej w internecie rywalizacji na popularność między Świątek a Lewandowskim, który po dwóch latach na czele nie wygrał plebiscytu Przeglądu Sportowego.

Kompletna lista 10 najpopularniejszych sportowców 2022 roku

1. Iga Świątek (tenis)

2. Bartosz Zmarzlik (żużel)

3. Robert Lewandowski (piłka nożna)

4. Kamil Semeniuk (siatkówka)

5. Dawid Kubacki (skoki narciarskie)

6. Mateusz Ponitka (koszykówka)

7. Adrian Meronk (golf)

8. Katarzyna Wasick (pływanie)

9. Paweł Fajdek (lekkoatletyka)

10. Mirosław Ziętarski, Fabian Barański, Dominik Czaja i Mateusz Biskup (wioślarstwo)