Spurs przegrali z Jazz, a Sochan ma za sobą jeden z najgorszych meczów w sezonieAFP
Koszykarze San Antonio Spurs przegrali 109:128 w wyjazdowym spotkaniu z Utah Jazz. Jeremy Sochan zapisał na swoim koncie tylko jeden punkt, co czyni ten występ jednym z jego najgorszych w tym sezonie NBA.

Reprezentant Polski przebywał na parkiecie przez 29 minut, w trakcie których oddał pięć prób z gry, w tym jedną za trzy punkty, a także dwa razy stawał na linii rzutów wolnych. Finalnie w jego dorobku znalazło się tylko jedno oczko z jednego udanego rzutu wolnego.

Ponadto Polak zapisał na swoim koncie cztery zbiórki, trzy asysty oraz po jednym bloku i przechwycie.

Spotkanie nie miało wielkiej dramaturgii, ponieważ gospodarze już po pierwszej kwarcie prowadzili 14 punktami, a na przerwę schodzili z 24 punktami przewagi.

Liderem zwycięskiej ekipy był Lauri Markkanen, który zdobył 26 punktów, miał też siedem zbiórek, cztery asysty, dwa przechwyty i jeden blok. 22 punkty z ławki dołożył z kolei Jordan Clarkson

W przegranej drużynie wyróżniali się Devin Vassell i Victor Wembanyama. Amerykanin rzucił aż 27 punktów, a Francuz popisał się double-double z 22 punktami i 10 zbiórkami.

Oba zespoły znajdują się w dolnej połowie Konferencji Zachodniej w NBA. Spurs zamykają ją z bilansem 11 zwycięstw i 47 porażek, a Jazz są na 11. miejscu z 27 wygranymi i 31 porażkami.