Legia zremisowała w meczu kontrolnym z Səbail FK

Legia zremisowała w meczu kontrolnym z Səbail FKMateusz Kostrzewa [Legia.com]
W pierwszym meczu kontrolnym podczas zimowego zgrupowania w Belek Legia Warszawa zremisowała 2:2 z azerskim Səbail FK. Obie bramki dla stołecznej drużyny zdobył po przerwie Maciej Rosołek.

Spotkanie nie rozpoczęło się pomyślnie dla Wojskowych. Przeciwnicy już w 5. minucie wywalczyli rzut rożny, po którym wyszli na prowadzenie dzięki precyzyjnej główce Gustavo. Kolejną groźną akcję piłkarze Sabail przeprowadzili w 18. minucie, ale tym razem uderzenie zawodnika było niecelne. Od tego momentu inicjatywę w meczu przejęli Legioniści. Efektem tego było dobre okazje Ernesta Muciego czy Roberta Picha. Przy pierwszym strzale zabrakło precyzji, przy kolejnych kunsztem wykazał się golkiper rywali.

W przerwie trener Kosta Runjaić wymienił cały skład. Warszawianie od początku atakowali i szybko doprowadzili do wyrównania. W 48. minucie Maciej Rosołek jako pierwszy sięgnął piłkę po płaskim dośrodkowaniu Bartka Slisza i zdobył bramkę. Wojskowi tworzyli kolejne sytuacje. Yuri Ribeiro uderzył płasko po ziemi, piłka przeleciała obok słupka, ale jeden z legionistów nieskutecznie próbował ją przeciąć i wbić do bramki. Po jednym ze stałych fragmentów w dogodnej sytuacji znalazł się Carlitos, lecz trafił w słupek. Dobrą okazję miał też Jakub Kisiel, ale zabrakło mu precyzji w kluczowym momencie.

Dziesięć minut przed końcem, po jednym z nielicznych ataków Səbail, sędzia dopatrzył się zagrania piłki ręką przez Yuriego Ribeiro i wskazał na jedenasty metr. Rzut karny wykorzystał Mirabdulla Abbasov. Za dyskusję z arbitrem po kontrowersyjnej decyzji czerwoną kartkę zobaczył przy tym Josue. Z uwagi na brak oficjalnego charakteru meczu legioniści mogli kontynuować grę w pełnym składzie, a miejsce Portugalczyka zajął Jakub Jędrasik. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry do remisu doprowadził Maciej Rosołek. Napastnik Legii uderzył celnie głową po dośrodkowaniu Jakuba Jędrasika.

Wynik spotkania na gorąco podsumował asystent trenera, Inaki Astiz.

Inaki Astiz po spotkaniu z Səbail
legia.com

Grę drużyny i swoją postawę w meczu skomentował również strzelec obu goli, Maciej Rosołek.