Mourinho zawieszony na dwa mecze po reakcji w spotkaniu z Cremonese

Mourinho zawieszony na dwa mecze po reakcji w spotkaniu z CremoneseAFP
Trener AS Roma, Jose Mourinho, został zdyskwalifikowany na dwa mecze i ukarany grzywną w wysokości 10 000 euro za swoją wybuchową reakcję w przegranym spotkaniu 1:2 z zagrożonym spadkiem Cremonese - orzekł w środę włoski sąd sportowy.

We wtorek Cremonese odniosło pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Serie A. Wykorzystany przez Daniela Ciofaniego rzut karny w końcówce spotkania pozbawił drużynę Mourinho nie tylko punktu, ale także miejsca premiowanego awansem do Ligi Mistrzów. AS Roma spadła bowiem na piątą pozycję w lidze.

Mourinho, który za sprzeciwianie się decyzjom sędziego Marco Piccininiego na początku drugiej połowy otrzymał od niego czerwoną kartkę, powiedział we wtorek, że jego reakcja była spowodowana traktowaniem przez czwartego arbitra.

60-latek dodał, że będzie szukał porady prawnej.

Mourinho został ukarany za "gwałtowne i prowokacyjne zakwestionowanie decyzji sędziego w drugiej połowie i powtórzenie takiego zachowania w momencie wyrzucenia" – czytamy w oświadczeniu Serie A.

Dalej można przeczytać m.in. o tym, że po spotkaniu szkoleniowiec miał skierować wobec czwartego sędziego obraźliwe słowa.

Portugalczyk nie zasiądzie zatem na ławce trenerskiej w meczach ligowych z Juventusem w niedzielę i z Sassuolo 12 marca.

Roma ma obecnie 44 punkty w Serie A, traci jedno "oczko" do lokalnego rywala, Lazio.