Girona umacnia się na czele LaLigi po trudnym zwycięstwie nad Rayo Vallecano

Savio świętuje 1-2
Savio świętuje 1-2Profimedia
Katalończycy szybko stracili gola w Madrycie, ale odrobili stratę. Odnieśli szóste zwycięstwo z rzędu i utrzymują pierwsze miejsce w tabeli.

W sobotnim meczu Rayo Vallecano z Gironą gospodarze objęli prowadzenie 1:0 już po pięciu minutach za sprawą Alvaro Garcii, który skutecznie uderzył po dobrym podaniu Isi Palazona. Później jednak najlepsze okazje mieli goście, którzy zasłużenie trafili na 1:1. Artem Dowbyk umiejętnie opanował piłkę po mocnym podaniu od Viktora Cygankowa i zdobył bramkę wyrównującą.

Po przerwie ponownie Rayo grało lepiej i miało więcej szans, ale bramka przyszła z drugiej strony. Nie do nich jednak należało ostatnie słowo w meczu. W 65. minucie Savio znalazł się w odpowiednim miejscu, aby zdobyć bramkę po odbiciu piłki. Wykorzystał sytuację i dał prowadzenie Gironie.

W finale Madrilenians próbowali ofensywy ze strzałem Bebe, ale bramkarz przeciwników Paulo Gazzaniga był w odpowiednim miejscu, aby próbę zniweczyć. Piąte z rzędu zwycięstwo w LaLiga (a szóste wliczając Copa del Rey) daje Katalończykom 34 punkty i pierwsze miejsce w tabeli. Przewaga nad Realem Madryt przed ich wieczornym meczem wynosi pięć punktów.