Girona umacnia się na czele LaLigi po trudnym zwycięstwie nad Rayo Vallecano

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Girona umacnia się na czele LaLigi po trudnym zwycięstwie nad Rayo Vallecano

Savio świętuje 1-2
Savio świętuje 1-2Profimedia
Katalończycy szybko stracili gola w Madrycie, ale odrobili stratę. Odnieśli szóste zwycięstwo z rzędu i utrzymują pierwsze miejsce w tabeli.

W sobotnim meczu Rayo Vallecano z Gironą gospodarze objęli prowadzenie 1:0 już po pięciu minutach za sprawą Alvaro Garcii, który skutecznie uderzył po dobrym podaniu Isi Palazona. Później jednak najlepsze okazje mieli goście, którzy zasłużenie trafili na 1:1. Artem Dowbyk umiejętnie opanował piłkę po mocnym podaniu od Viktora Cygankowa i zdobył bramkę wyrównującą.

Po przerwie ponownie Rayo grało lepiej i miało więcej szans, ale bramka przyszła z drugiej strony. Nie do nich jednak należało ostatnie słowo w meczu. W 65. minucie Savio znalazł się w odpowiednim miejscu, aby zdobyć bramkę po odbiciu piłki. Wykorzystał sytuację i dał prowadzenie Gironie.

W finale Madrilenians próbowali ofensywy ze strzałem Bebe, ale bramkarz przeciwników Paulo Gazzaniga był w odpowiednim miejscu, aby próbę zniweczyć. Piąte z rzędu zwycięstwo w LaLiga (a szóste wliczając Copa del Rey) daje Katalończykom 34 punkty i pierwsze miejsce w tabeli. Przewaga nad Realem Madryt przed ich wieczornym meczem wynosi pięć punktów.

Wynik i staystyki meczu Rayo-Girona
Wynik i staystyki meczu Rayo-GironaFlashscore