Drużyny Polaków bez zwycięstwa podczas czwartkowych meczów w Lidze Europy

Drużyny Polaków bez zwycięstwa podczas czwartkowych meczów w Lidze EuropyPAP
Żadna z trzech drużyn, które w składzie mają polskiego piłkarza, nie odniosła zwycięstwa w pierwszym meczu barażowym o awans do 1/8 finału Ligi Europy. W najtrudniejszej sytuacji jest Young Boys Berno Łukasza Łakomego, które przegrało na wyjeździe ze Sportingiem Lizbona 1:3.

W tej fazie rywalizuje 16 klubów – osiem z drugich lokat w poszczególnych grupach LE oraz osiem, które zajęły trzecie pozycje w grupach Ligi Mistrzów i "spadły" do mniej prestiżowych rozgrywek.

23-letni Łakomy trafił do mistrza Szwajcarii latem ubiegłego roku. Do tej pory zaliczył po jednym występie w kwalifikacjach i fazie grupowej LM oraz 14 spotkań w tamtejszej ekstraklasie. Wszystkie cztery mecze po zimowej przerwie rozpoczął w podstawowym składzie.

Również w czwartek zaczął mecz w pierwszej jedenastce. W 53. minucie został ukarany żółtą kartką, a w 81. zmieniony.

RC Lens, którego barw broni Przemysław Frankowski, bezbramkowo zremisowało u siebie z SC Freiburg, a AS Roma Nikoli Zalewskiego zremisowała na wyjeździe z Feyenoordem Rotterdam 1:1.

Frankowski rozegrał cały mecz, a Zalewski został zmieniony w 63. minucie.

Rewanże odbędą się 22 lutego.

Drużyny z pierwszych miejsc w grupach LE awansowały bezpośrednio do 1/8 finału tych rozgrywek. Są nimi: West Ham United Łukasza Fabiańskiego, Brighton & Hove Albion Jakuba Modera, Rangers FC, Atalanta Bergamo, Liverpool FC, Villarreal, Slavia Praga i Bayer Leverkusen.

Finał tej edycji LE zaplanowano na 22 maja 2024 w Dublinie.