Saganowski wierzy w szybki powrót Płocka do Ekstraklasy. "Stać nas na to"

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Saganowski wierzy w szybki powrót Płocka do Ekstraklasy. "Stać nas na to"
Saganowski wierzy w szybki powrót do Ekstraklasy. "Stać nas na to"
Saganowski wierzy w szybki powrót do Ekstraklasy. "Stać nas na to"
Wisła Płock S.A.
Marek Saganowski podczas ostatniej rozmowy z Kanałem Sportowym wypowiedział się na temat spadku Wisły Płock z Ekstraklasy i planów na kolejny sezon.

Wisła Płock niespodziewanie dla wszystkich spadła z Ekstraklasy. Marek Saganowski, który objął klub dwie kolejki przed końcem rozgrywek, podkreślił, że liczy, iż jego zespół w przyszłym sezonie będzie w stanie wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej.

"Nastroje jak to spadku – nic rewelacyjnego. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, co się wydarzyło. Kończąc rundę jesienną na szóstym miejscu i teraz spaść z ligi to na pewno ta sytuacja nie jest dobra. (…) Trzeba na spokojnie do tego usiąść. Z zimną głową. Troszeczkę brakowało jednak pokory, bo mimo że dobrze zaczęło się sezon, to nie oznaczało, że utrzymanie jest pewne. Ten moment, w którym drużyna mocno zaczęła pikować w dół, nie został zatrzymany, dlatego Wisła Płock jest teraz w 1 lidze" - powiedział Saganowski.

W dalszej fazie rozmowy Saganowski został zapytany, czy nie żałuje swojego odejścia z Pogoni Siedlce, bowiem jego misja ratowania Ekstraklasy dla Płocka nie zakończyła się powodzeniem.

"Dostałem szansę, żeby utrzymać Wisłę Płock w dwóch meczach w Ekstraklasie. Będąc trenerem w 2 lidze, walczyłem, żeby awansować do 1 ligi. Dzisiaj jestem w 1 lidze i dla mnie jest to nadal wyzwanie, żeby wrócić z klubem do Ekstraklasy. Taka szansa zdarza się raz na jakiś czas. Niektórzy w ogóle nie mają szansy, żeby spróbować swoich sił w Ekstraklasie. Ja podjąłem się tego wyzwania. Zdawałem sobie sprawę, że będzie to trudne wyzwanie, biorąc pod uwagę, z kim graliśmy te dwa ostatnie mecze. Nie udało się, ale to jeszcze nie jest nic straconego. Trzeba zrobić wszystko, żeby zespół został utrzymany i walczyć o jak najszybszy powrót do Ekstraklasy" - uważa Marek Saganowski.

Przypomnijmy, że w tym sezonie Ekstraklasy goryczy spadku do niższej klasy rozgrywkowej zaznały takie ekipy jak Miedź Legnica, Lechia Gdańsk i Wisła Płock.