Zrinjski wraca do gry przed meczem z Legią. Derby wygrane, jeszcze jeden sprawdzian

Zrinjski wraca do gry przed meczem z Legią. Wygrane derby, jeszcze jeden krok
Zrinjski wraca do gry przed meczem z Legią. Wygrane derby, jeszcze jeden krokProfimedia
Najbliższy pucharowy rywal Legii Warszawa w środę szybko rozprawił się w derbach Mostaru z odwiecznym rywalem. Wystarczyło 45 minut, by ustalić wynik 3:0. Bardziej miarodajny w kontekście formy Zrinjskiego będzie weekendowy pojedynek z Borcem Banja Luka.

W środowy wieczór świętuje chorwacka część Mostaru. Zrinjski, kolejny rywal Legii w Lidze Konferencji, zwyciężył pewnie w miejskich derbach z Velezem 3:0, na co zapracował w całości w pierwszej połowie

Wynik otworzył Mario Cuze już po 5 minutach gry, dając obecnym gospodarzom Stadionu pod Bijelim Brijegom szybką przewagę. Między 36. a 45. minutą dublet dołożył Slobodan Jakovljević. Obaj byli w wyjściowym składzie podczas dotychczasowych pojedynków grupowych Ligi Konferencji, ale tam gola nie zaliczyli.

Prowadzenie zasłużone po dominacji w pierwszej połowie piłkarze Zrinjskiego utrzymali do końca pomimo zdecydowanych ataków Velezu po przerwie. Wynik nie jest zaskoczeniem, były to już 10. z rzędu derby bez wygranej Velezu, a trzecie z rzędu bez choćby gola dla bośniackiego klubu.

Znacznie istotniejszy dla oceny formy Zrinjskiego będzie weekendowy mecz na szczycie ligi bośniackiej. Zrinjski 22 października zagra w Banja Luce z Borcem, wicemistrzem kraju i aktualnym liderem tabeli. Ponieważ kluby dzielą tylko trzy punkty, ewentualna wygrana Zinjskiego zrówna ich z liderem, a porażka podwoi stratę.

Co ciekawe, w podobnej sytuacji jest Legia, która w ten weekend zagra z liderami Ekstraklasy we Wrocławiu w meczu "o sześć punktów". Bezpośrednie starcie pomiędzy Zrinjskim a Legią odbędzie się w czwartek, 26 października o 21:00. Przypomnijmy, że w tym meczu wicemistrzów Polski nie będą mogli wspierać kibice, na mocy zakazu nałożonego przez UEFA.