Bułka znów zbiera świetne noty – stracił gola, ale też obronił karnego

Bułka znów zbiera świetne noty – stracił gola, ale też obronił karnegoAFP
W środę OGC Nice pewnie pokonało Montpellier Herault w 1/8 finału Pucharu Francji. Wynik 4:1 w znacznej mierze jest zasługą polskiego bramkarza, który wybronił w sumie siedem strzałów, w tym jeden z karnego. Szczęście opuściło go tylko raz, gdy dobitka rywali znalazła się w siatce.

Niedawno ogłoszony odkryciem roku tygodnika Piłka Nożna, Marcin Bułka nie przestaje cieszyć kibiców w Nicei. W środę jego drużyna wybrała się na drugi koniec południowego wybrzeża Francji, by w ramach Coupe de France powalczyć z Montpellier

Przyjezdni byli bezwzględnymi faworytami i wyszli na prowadzenie po fantastycznym strzale z dystansu posłanym przez Youssoufa Ndayishimiye. Gdy kilka minut później odpowiedzi próbował Jordan Ferri, Marcin Bułka bez problemów zgasił futbolówkę w rękawicach.

Sprawdź komplet statystyk i przebieg meczu Montpellier-Nice

Do sytuacji doszło w 37. minucie i choć strzał nie był porównywalnej jakości do tego z drugiej strony boiska, to zasługa Bułki jest istotna – w kolejnych sekundach Nicea ruszyła naprzód i jeszcze w tej samej minucie podwoiła prowadzenie. A dwie minuty później było już 3:0.

Po powrocie z szatni przyjezdni wciąż mieli więcej z gry, Alexis Claude-Maurice z rzutu karnego zaliczył czwartego gola dla Le Gym, podczas gdy bramka Bułki ponownie była poważnie zagrożona na kwadrans przed końcem. Wtedy do wykonania jedenastki (podyktowanej za rękę) podszedł Junior Ndiaye, a Polak doskonale go wyczuł i wybił piłkę poza światło bramki.

Niestety, do czystego konta zabrakło szczęścia. Minutę po karnym ten sam Ndiaye huknął w poprzeczkę, a przy dobitce Modibo Sagnana Bułka był minimalnie spóźniony. Mimo to system Flashscore przeliczający skuteczność i wpływ na wynik poszczególnych zawodników wskazuje, że 24-latek był jedną z najjaśniejszych postaci w drużynie, ustępując tylko Claude-Maurice’owi.