Bohater Milik! Hat-trick Polaka prowadzi Juventus do półfinału Coppa Italia

Zaktualizowany
Bohater Milik! Hat-trick Polaka prowadzi Juventus do półfinału Coppa ItaliaProfimedia
Cztery razy trafiał do siatki, ale po interwencji VAR ostały mu się "tylko" trzy bramki. Arkadiusz Milik potrzebował zaledwie 48 minut, by skompletować hat-tricka w spotkaniu przeciwko Frosinone.

Przed czwartkowym ćwierćfinałem Pucharu Włoch trener Massimiliano Allegri wiedział doskonale, że Frosinone Calcio lekceważyć nie można – w końcu dopiero co rozbili 4:0 Napoli, które popełniło ten właśnie grzech. Mimo to w ataku trener postawił na rzadko oglądanego ostatnio od pierwszej minuty Arkadiusza Milika. Jak się szybko okazało, trafił w środek tarczy!

Sprawdź komplet statystyk z meczu Juventus-Frosinone w Coppa Italia

Wyjściowe składy i noty za mecz Juventus-Frosinone. Milik musiał otrzymać najwyższą notęFlashscore

Polak pierwszą okazję otrzymał z rzutu karnego w 11. minucie i wygrał wojnę nerwów z bramkarzem. Michele Cerofolini rzucił się w swoje lewo, Milik strzelił w swoje lewo, dając prowadzenie Juventusowi.

29-letni tyszanin zadał rywalom drugi cios w znacznie bardziej imponujących okolicznościach. To on jeszcze z własnej połowy przerzucił piłkę na lewe skrzydło w 38. minucie. Weston McKennie dał Polakowi moment na dobiegnięcie w pole karne i odwdzięczył się dograniem zza pola karnego. Napastnik przyjął klatką piersiową, a że był już sam przed bramką, wepchnął piłkę prostym ruchem przy bezradności Cerofoliniego.

Trzecia bramka okazała się najprostsza do zdobycia, bowiem tuż po przerwie defensywa Frosinone kompletnie się pogubiła i piłka wybita przez Cerofoliniego wpadła Milikowi wprost pod nogi. Bramkarz mógł spojrzeć błagalnym wzrokiem, ale nic więcej zrobić by nie zdążył.

Stara Dama wygodnie prowadziła już zupełnie komfortowo 3:0, ale Arkadiusz Milik wcale nie był nasycony. Polak zaliczył jeszcze czwarte trafienie w 57. minucie, jednak jego radość przed trybunami zepsuła sygnalizacja spalonego przez VAR. Musiał zadowolić się hat-trickiem, który i tak rozstrzygnął losy meczu.

Juve zdołało strzelić czwartego gola kilka minut po sytuacji Milika. Tym razem McKennie obsługiwał młodziutkiego Kenana Yildiza. Po kolejnej chwili wspólnej radości Arkadiusz Milik mógł zejść z boiska, po 62 minutach jego misja w ćwierćfinale Coppa Italia była zakończona. Dość miało też Frosinone, które po wygranej 4:0 z mistrzami Włoch musiało przełknąć także porażkę 0:4.

Wynik i statystyki meczu Juventus-Frosinone
Wynik i statystyki meczu Juventus-FrosinoneFlashscore

Polski napastnik ma się z czego cieszyć. To jego pierwszy hat-trick od prawie dwóch lat, gdy w barwach Olympique Marsylia pomógł zdemolować Angers 5:2 w Ligue 1. W sezonie 2023/24 zaś trzy gole z czwartku przebiły cały jego dotychczasowy dorobek (dwa gole i asysta w Serie A).