Adam Buksa zdecydował, Polak ma zostać nowym zawodnikiem mistrza Danii

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Adam Buksa zdecydował, Polak ma zostać nowym zawodnikiem mistrza Danii

Adam Buksa zdecydował, Polak ma zostać nowym zawodnikiem mistrza Danii
Adam Buksa zdecydował, Polak ma zostać nowym zawodnikiem mistrza DaniiDarek Golik, PGE Narodowy, PGENarodowy.pl
Nagrodą za świetny sezon w tureckiej Antalyi było zainteresowanie klubów z całego świata. Napastnik reprezentacji Polski opuści Lens za kwotę ok. 4,5 miliona euro, by zasilić nowego mistrza Danii, FC Midtjylland.

W RC Lens nigdy nie zdołał zachwycić, dlatego cały zeszły sezon spędził na wypożyczeniu do Antalyasporu. Turecka drużyna ostatecznie nie spełniła wszystkich pokładanych przed sezonem nadziei, ale w jej składzie Adam Buksa wystrzelił, w 33 meczach notując 16 goli i dwie asysty

Zapracował znów na miejsce w reprezentacji Polski i strzelił jednego z trzech goli na Euro 2024. Po bardzo dobrym sezonie Buksa już w maju pożegnał się z Antalyą, wskazując, że nie pozostanie na tureckiej riwierze. Miał sporo ofert z Europy i nie tylko, ale zdecydował się na propozycję od nowych mistrzów Danii. O ofercie od tego klubu wiadomo od prawie trzech tygodni, teraz wszystkie szczegóły mają być uzgodnione, a transfer kwestią najbliższej przyszłości.

FC Midtjylland ma szansę na grę w Lidze Mistrzów (zacznie od drugiej rundy kwalifikacji), a i w Danii ma gwarancję walki o najwyższe krajowe cele. To zespół znany z dobrego zarządzania zawodnikami, co potencjalnie może jeszcze otworzyć Buksie drogę dalej w kolejnych sezonach. 

Ponieważ w RC Lens dla Buksy miejsca nie ma, transfer definitywny ma być przeprowadzony za kwotę znacząco poniżej jego aktualnej wyceny rynkowej. Do Danii ma przejść za kwotę ok. 4,5 mln euro, podczas gdy aktualna wartość piłkarza dobija do 6 milionów.