Nadal potwierdza zamiar występu w Australii. "Ciężko pracuję, aby wrócić"

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nadal potwierdza zamiar występu w Australii. "Ciężko pracuję, aby wrócić"

Nadal podczas sesji treningowej na Australian Open w zeszłym roku.
Nadal podczas sesji treningowej na Australian Open w zeszłym roku.AFP
Rafael Nadal potwierdził, że ma zamiar pojawić się na kortach w Melbourne na początku 2024 roku, co byłoby jego powrotem do rywalizacji po roku przerwy spowodowanej kontuzją.

Minęło wiele miesięcy bez możliwości cieszenia się widokiem Nadala na kortach tenisowych. To właśnie na kontynencie australijskim Rafa Nadal powiedział dość.

Kontuzje sprawiły, że jego egzystencja stała się gorzka, urazy utrudniały mu nawet prowadzenie normalnego życia. I musiał się zatrzymać. Po raz kolejny i chyba ostatni. W rzeczywistości były numer 1 sam ujawnił, że spróbuje wrócić do gry w 2024 roku, ale bez podawania dat i prawie na pewno będzie to jego ostatni rok w sporcie. Wydawało się to bardziej pożegnaniem z zawodowym tenisem niż prawdziwym powrotem do rywalizacji z największymi.

Ale chęć rywalizacji Hiszpana, jego duma mistrza, popchnie go na szczyt. A przynajmniej będzie próbował. I właśnie potwierdził, że zamierza wrócić, aby zagrać w Australian Open.

"Doceniam wotum zaufania od Australian Open... Ćwiczę każdego dnia i ciężko pracuję, aby wrócić tak szybko, jak to możliwe" - napisał na swoich mediach społecznościowych.

Jego słowa potwierdzają słowa dyrektora pierwszego turnieju wielkoszlemowego w tym roku, Craiga Tileya. "Byłem w kontakcie z jego zespołem i Rafa walczy o powrót na kort podczas przyszłorocznego AO".