Tenis Flash: Iga Świątek w dwóch setach pokonała Coco Gauff i jutro zagra w półfinale

Iga Świątek wygrała siódmy mecz przeciwko Coco Gauff i nie straciła z nią nawet setaAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

23:27 Casper Ruud jest ostatnim zawodnikiem w półfinale French Open. Norweg pokonał kolegę ze Skandynawii Holgera Rune 6-1, 6-2, 3-6, 6-3 w dziwnym meczu, w którym żaden z zawodników nie odnalazł swojego najlepszego tenisa. Ruud nie ma jednak czasu rozmyślać o tym meczu, ponieważ przygotowuje się teraz do półfinału przeciwko Zverevowi.

19:37 Alexander Zverev jest pierwszym zwycięzcą dzisiejszych ćwierćfinałowych starć ATP, Niemiec pokonał słabszego Tomasa Martina Etcheverry'ego w niecałe trzy i pół godziny, 6-4, 3-6, 6-3, 6-4. W ćwierćfinale zmierzy się ze zwycięzcą meczu pomiędzy Casperem Ruudem i Holgerem Rune.

18:33 Martyn Pawelski (664. ATP) awansował do 1/8 turnieju ITF w węgierskiej miejscowości Nyiregyhaza. Polak ostatnio wygrał zawody w Kursumlijskiej Banji. Polak pokonał 7:5; 6:4 Thiago Cigarrana (929. ATP). Natomiast Karol Filar w tym samym turnieju przegrał 2:6; 2:6 z Niemcem Lucą Wiedenmannem (753. ATP).

18:03 Jutro o godzinie 15:00 rozpocznie się pierwszy półfinał turnieju kobiet, w którym zmierzą się Aryna Sabalenka i Karolina Muchova. Po zakończeniu tego starcia na kort wyjdą Iga Świątek i Beatriz Haddad Maia.

18:00 Poznaliśmy skład finału turnieju mieszanego na French Open. Podczas meczu o tytuł zmierzą się Japonka Miyu Kato i Niemiec Tim Puetz oraz Kanadyjka Bianca Andreescu i Australijczyk Nathaniel Lammons.

15:46 Iga Świątek pewnie pokonała Coco Gauff i zameldowała się w półfinale French Open. Jej rywalką w walce o finał będzie Beatriz Haddad Maia. Ten pojedynek zostanie rozegrany już w czwartek. Więcej o ćwierćfinałowym meczu liderki światowego rankingu tutaj

13:44 Beatriz Haddad Maia przegrała pierwszego seta z Ons Jabeur, ale kolejne dwa padły jej łupem i zameldowała się w półfinale French Open, wygrywając 3:6; 7:6(5); 6:1. Brazylijka czeka na zwyciężczynię spotkania Iga Świątek – Coco Gauff. To spotkanie rozpocznie się za kilkanaście minut.

07:47 Iga Świątek zmierzy się dziś z Coco Gauff w ćwierćfinale wielkoszlemowego French Open. Obie tenisistki rok temu grały w finale tej imprezy. Polka i Amerykanka wyjdą na kort po zakończeniu starcia Beatriz Haddad MaiaOna Jabeur. Wśród mężczyzn o awans do czołowej "4" zawalczą Holger Rune i Casper Ruud oraz Alexander Zverev i Tomas Martin Etcheverry