Tenis Flash: Iga Świątek w ćwierćfinale po mniej niż 30 minutach

Tenis Flash: Kolejne ekspresowe zwycięstwo Świątek? Czas uzupełnić grono ćwierćfinalistówAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

23:11 Yoshihito Nishioka dał się przełamać na starcie meczu, ale zdołał nawet wyjść na prowadzenie w pierwszym secie. Tomas Martin Etcheverry wygrał jednak 10-8 w tie-breaku i w kolejnych setach był już nie do zatrzymania. Zwyciężył 7:6(8), 6:0, 6:1 i to on zagra z Alexandrem Zverevem w ćwierćfinale.

23:03 Grigor Dimitrov nie miał najlepszego dnia. Popełnił aż 50 niewymuszonych błędów i zdołał wykorzystać tylko dwie z 16 szans na przełamanie. Ilekroć Bułgar usiłował wrócić do rywalizacji, brakowało mu jakości i Alexander Zverev wykorzystał to ze spokojem. Niemiec melduje się w ćwierćfinale po wygranej 6:1, 6:4, 6:3.

20:55 Znamy już komplet par ćwierćfinałowych turnieju singlowego WTA w Paryżu. W pierwszym wtorkowym meczu Karolina Muchova zmierzy się z Anastasiją Pawluczenkową. Tuż po nich mają wyjść na Court Philippe-Chatrier Elina Switolina i Aryna Sabalenka. Dwa kolejne mecze ćwierćfinałowe zaplanowano na środę. W pierwszym o półfinał powalczą Beatriz Haddad Maia i Ons Jabeur, a ostatni mecz tego etapu to ten najbardziej przez nas wyczekiwany: Coco Gauff kontra Iga Świątek.

20:28 Łesia Curenko musiała poddać mecz z Igą Świątek na finiszu pierwszego seta. Ukrainka miała problemy z oddychaniem przy stanie 5:1 dla Polki i zdecydowała nie ryzykować w tej sytuacji. Iga w ćwierćfinale zagra z Coco Gauff. Podsumowanie przerwanego meczu znajdziecie tutuaj.

19:45 W pojedynku Creundolo z Rune nie obyło się bez kontrowersji. Duńczyk zaliczył podwójne odbicie i nie przyznał się do tego, sędzia przyznał mu punkt. To, przynajmniej na chwilę, wyprowadziło Argentyńczyka z równowagi.

19:40 Najdłuższy maraton poniedziałku w paryskich rozgrywkach ATP minimalnie przekroczył cztery godziny. Francisco Cerundolo nie zamierzał ulec faworytowi i w dwóch setach oddał Holgerowi Rune zaledwie cztery gemy. Duńczyk wygrał ostatecznie 3:2, ale w każdej partii musiał wydrzeć Argentyńczykowi. W dwóch partiach o zwycięstwie decydował tie-break. W tym ostatnim Cerundolo prowadził do stanu 6-5, by ulec 7-10.

18:15 Nie wiemy jeszcze, czy Iga Świątek zdoła wygrać swój mecz 1/8 finału. Jeśli jednak przejdzie dalej, to zagra z Coco Gauff. Amerykanka nie dała szans Annie Karolinie Schmiedlovej i awansowała do ćwierćfinału po wygranej 7:5, 6:2.

16:35 Tym razem faworyt nie zawiódł. Casper Ruud bez straty seta pokonał Chilijczyka Nicolasa Jarry'ego. Rywal dwukrotnie wychodził na prowadzenie dzięki pierwszemu przełamaniu, ale Norweg za każdym razem dawał radę wrócić do gry, by wygrać 7:6(3), 7:5, 7:5

15:10 Beatriz Haddad Maia zwycięsko wyszła z pojedynku, który Sara Sorribes Tormo miała szansę wygrać 2:0. Mecz trwał 3:51 i stał się najdłuższym starciem w całym sezonie WTA. Teraz przed Brazylijką wyjątkowo trudne spotkanie z Ons Jabeur. Niezależnie od wyniku już przeszła do historii jako pierwsza od 55 lat tenisistka z Kraju Kawy w ćwierćfinale turnieju wielkoszlemowego.

14:30 "Iga Świątek po dwóch słabszych meczach trzeci zagrała dużo lepiej. Jej forma rośnie, co napawa optymizmem. Widać na horyzoncie trzeci tytuł Polki w Paryżu" – ocenia dyspozycję liderki światowego rankingu w wielkoszlemowym turnieju French Open były reprezentant kraju w tenisie Michał Przysiężny.

12:21 Ons Jabeur jako pierwsza w poniedziałek załatwiła sprawę. Pokonała Bernardę Perę 6:3, 6:1 w 1/8 finału i do ostatecznego triumfu zostały jej tylko trzy mecze. Na swojej drodze może w półfinale spotkać Igę Świątek.

08:40 Dzisiaj wiczorem będziemy znać pełne składy ćwierćfinałów w turniejach kobiet i mężczyzn. Najbardziej interesuje nas oczywiście mecz Igi Świątek, która popołudniu zmierzy się z Łesią Curenko, z którą grała dwa razy w karierze i dwa razy wygrała. Jeden z tych meczów miał miejsce trzy tygodnie temu w Rzymie, gdzie Polka oddała w meczu tylko dwa gemy.

Poza liderą światowego rankingu o miejsce w najlepszej ósemce turnieju powalczą też m.in. Coco Gauff, Ons Jabeur oraz w turnieju męskim Holger Rune czy Casper Ruud.