Urawa Reds Macieja Skorży awansowali do fazy grupowej Azjatyckiej Ligi Mistrzów

Urawa Reds Macieja Skorży awansowali do fazy grupowej Azjatyckiej Ligi MistrzówProfimedia
Piłkarze Urawa Red Diamonds zapewnili sobie we wtorek miejsce w fazie grupowej Azjatyckiej Ligi Mistrzów, kiedy zespół Macieja Skorży pokonał Lee Man z Hongkongu 3:0, natomiast chiński Shanghai Port został wyeliminowany przez BG Pathum United z Tajlandii.

Yoshio Koizumi zapewnił Urawie idealny start na Saitama Stadium uderzeniem w drugiej minucie, a Shinzo Koroki podwoił prowadzenie, gdy cztery minuty później główkował po dośrodkowaniu Hiroki Sakaiego z prawej strony.

Urawa, która brała udział w rundach play-off po słabym finiszu w zeszłorocznej klasyfikacji J.League, rzadko była niepokojona przez Lee Man, a Takahiro Sekine zakończył zwycięstwo, gdy strzelił gola z bliskiej odległości w doliczonym czasie gry.

Reds, którzy zdobyli tytuł trzykrotnie, wezmą teraz udział w czwartkowym losowaniu fazy grupowej w Kuala Lumpur wraz z BG Pathum United, chińską drużyną Super League Zhejiang FC i Incheon United z Korei Południowej.

BG Pathum United awansowało po hat-tricku Igora Siergiejewa, który sprawił, że mistrzowie Chin z 2018 roku, Shanghai Port, przegrali 3:2.

Sergeyev dał Tajlandczykom dwubramkowe prowadzenie trafieniami w 12. i 26. minucie, a Mirahmetjan Muzepper wyrównał tuż po upływie pół godziny gry.

Uzbek ponownie trafił w 61. minucie i choć Markus Pink strzelił gola cztery minuty przed końcem, by zapewnić gościom nerwową końcówkę, BG Pathum United utrzymało się w grze i awansowało dalej.

Incheon United również zagra w kolejnej rundzie dzięki bramkom Cheona Seong-hoona, Hernandesa i Gerso, którzy w dogrywce wygrali 3:1 z wietnamskim Haiphong, podczas gdy Zhejiang pokonał Port FC z Tajlandii 1:0 po golu Franko Andrijasevica w 51. minucie.