Bayern rozbity we Frankfurcie! Kompromitacja mistrzów Niemiec

Bayern rozbity we Franfurcie! Kompromitacja mistrzów Niemiec
Bayern rozbity we Franfurcie! Kompromitacja mistrzów NiemiecAFP
Eintracht Frankfurt zakończył fatalną serię pięciu meczów bez zwycięstwa we wszystkich rozgrywkach w niesamowity sposób. Rozbił bowiem Bayern Monachium 5:1 na Deutsche Bank Park, co było pierwszą porażką w sezonie w Bundeslidze dla obrońców tytułu.

Już w 12. minucie spotkania po dobrym starcie do bramki dla gospodarzy trafił Omar Marmoush. Fares Chaibi uderzył w poprzeczkę, ale Egipcjanin dopadł do piłki i pokonał Manuela Neuera

Wówczas to Bayern miał kilka swoich okazji, ale mylili się Leon Goretzka i Harry Kane, a pojedynek z bramkarzem gospodarzy przegrał Eric Maxim Chuopo-Moting.

Po pół godzinie gry mistrzowie Niemiec byli w jeszcze większych tarapatach, bo prowadzenie Eintrachtu podwyższył Junior Dina Ebimbe. Zaledwie kilka minut później gospodarze wyprowadzili kolejny cios, tym razem za sprawą uderzenia Hugo Larssona.

Wynik przed przerwą nieco przypudrował dla gości Joshua Kimmich, który popisał się bardzo ładnym uderzeniem zza pola karnego, dzięki czemu Bayern schodził na przerwę, przegrywając 1:3.

Thomas Tuchel zdecydował się przed drugą połową na dwie zmiany, ale jego zespół już w 50. minucie ponownie został pokonany, a dublet po sprawnej kontrze ustrzelił Ebimbe.

Eintracht się dzisiaj nie mylił i zdołał pokonać Neuera po raz piąty. Wynik ustalił Ansgar Knauff i absolutna katastrofa Bawarczyków stała się faktem.