Oficjalnie: Sobolewski nie jest już trenerem Wisły Kraków. Dymisja została przyjęta

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Oficjalnie: Sobolewski nie jest już trenerem Wisły Kraków. Dymisja została przyjęta
Zaktualizowany
Radosław Sobolewski nie miał dobrej passy w sezonie 2023/24
Radosław Sobolewski nie miał dobrej passy w sezonie 2023/24
Profimedia
Radosław Sobolewski podał się do dymisji po przegranym 1:2 meczu z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Jeśli prezes Jarosław Królewski przyjmie jego decyzję, to szkoleniowiec zakończy swój etap w Wiśle Kraków po 14 miesiącach pracy. 

Wisła Kraków od początku tego sezonu była bardzo chimeryczna i nie potrafiła seryjnie odnosić zwycięstw, tak jak miało to miejsce w rundzie wiosennej poprzedniej sezonu. Wprawdzie ma najwięcej strzelonych goli w lidze, ale również wiele straciła. Najważniejszym aspektem jest jednak to, że po zakończeniu rundy jesiennej może tracić do bezpośredniego awansu już nawet 8 punktów, a do lidera aż 10. 

Radosław Sobolewski od przegranych baraży z Puszczą Niepołomice był w oczach kibiców już w dużo gorszej sytuacji, niż kiedy wyprowadził klub na prostą i wygrywał seryjnie na początku rundy wiosennej sezonu 2022/23. 

Już po słabym starcie tego sezonu kibice domagali się reakcji i zmiany trenera, bo widać było, że ten projekt praktycznie się wypalił, ale za każdym razem, kiedy posada Sobolewskiego wisiała na włosku, to wtedy Biała Gwiazda radziła sobie dobrze. 

Przez wrześniową przerwą reprezentacyjną po remisie i dwóch porażkach Wisła niespodziewanie wygrała 5:1 z Arką Gdynia i zremisowała 0:0 z liderującą wtedy Miedzią. W październiku rozbili 6:2 Znicz Pruszków, a w listopadzie nie przegrali w Gdańsku z Lechią, ale ten mecz był koszmarem dla oczu. 

Tydzień temu w niesamowitych okolicznościach udało się Wiśle wyjść ze stanu 1:2 na 3:2 w doliczonym czasie gry i to przedłużyło byt Radosława Sobolewskiego, ale porażka z Bruk-Bet Termaliką sprawiła, że sam szkoleniowiec nie wytrzymał, mimo że zapewniał, że się nie podda. 

Ekipa z Niecieczy przed meczem z Wisłą była to totalnym dołku i wygrała 1 z 7 ostatnich meczów, w tym czasie 3 remisując i tyle samo przegrywając. Taka forma wystarczyła na Białą Gwiazdę i mimo kryzysu Termalika jest tylko dwa punkty w tabeli za Wisłą. 

Podczas konferencji prasowej po tym meczu dymisję złożył trener Radosław Sobolewski, który w tym sezonie Fortuna 1. ligi wygrał 6 z 17 meczów, zanotował 7 remisów i 4 porażki. Jego łączny bilans jako szkoleniowca Wisły to 45 meczów, 23 zwycięstwa, 11 remisów i 11 porażek. Objął on posadę trenera Białej Gwiazdy 3 października 2022 roku. 

Jarosław Królewski, który bardzo bronił trenera w swoich wypowiedziach i ufał mu, musi teraz podjąć trudną decyzję dla siebie decyzję. Przyjąć dymisję szkoleniowca czy dać mu szansę w ostatnich trzech meczach sezonu i znaleźć zastępstwo. 

Wisła zagra jeszcze w tym roku o ćwierćfinał Pucharu Polski ze Stalą Rzeszów oraz dwa mecze ligowe. Tam jej rywalami będą Górnik Łęczna i Polonia Warszawa

Aktualizacja: 

Wisła Kraków w oficjalnym komunikacie poinformowała, że prezes Jarosław Królewski przyjął dymisję Radosława Sobolewskiego. Wraz ze szkoleniowcem Białą Gwiazdę opuszczają jego asystent Bogdan Zając i trener bramkarzy Artur Łaciak.