Dwie asysty Nicoli Zalewskiego w ostatnim meczu grupowym Ligi Europy

Zaktualizowany
Dwie asysty Nicoli Zalewskiego w ostatnim meczu grupowym Ligi EuropyProfimedia
Chciał się zrehabilitować za niedawną czerwoną kartkę i misję zrealizował. Co prawda nie udało mu się strzelić gola, ale już przed przerwą zaliczył dublet asyst. Rzymianie wygrali 3:0, zatem Polak okazał się kluczową postacią spotkania.

Dwa mecze na ławce, a po powrocie do wyjściowego składu czerwona kartka – ostatnie tygodnie Nicoli Zalewskiego nie napawały optymizmem. Z tym większym animuszem polski pomocnik wszedł w czwartkowy mecz AS Romy z Sheriffem Tiraspol, szukając gola od wczesnych minut.

Sam co prawda nie trafił, ale to on zdecydował o prowadzeniu Romy 2:0 już przed przerwą. Najpierw, w 11. minucie, posłał idealną do przecięcia piłkę wzdłuż linii bramkowej. Maksym Kowal w bramce Sheriffa nie wyszedł do niej dobrze, za to Romelu Lukaku z łatwością wepchnął futbolówkę do siatki.

Wyjściowe składy i noty Flashscore za mecz Roma-Sheriff
Wyjściowe składy i noty Flashscore za mecz Roma-SheriffFlashscore

Mecz Roma-Sheriff w statystykach - sprawdź na Flashscore

Nieco ponad 20 minut później Nicola Zalewski sam był bliski trafienia, ale uderzył w ręce bramkarza z Ukrainy. Nic to, jeszcze w tej samej minucie 21-latek był bliski przelobowania golkipera gości, a zatrzymaną piłkę głową dobił Andrea Belotti

To już drugi w ciągu trzech tygodni dublet asyst Polaka, który 21 listopada dwukrotnie asystował przy golach Polski z Łotwą. Tym razem – choć Roma była już pewna awansu – ciężar gatunkowy i poziom trudności były jednak znacznie wyżej niż w sparingu reprezentacji.

Choć Zalewski zszedł z boiska w 85. minucie, to pozostał wiodącą postacią w szóstym meczu grupowym Romy. Po jego zejściu jeszcze tylko zmiennik Niccolo Pisilli dołożył bramkę na 3:0 w doliczonym czasie gry.