Son strzela w debiucie Klinsmanna, ale Korea tylko remisuje z Kolumbią

Reuters
Korea Południowa straciła dwubramkowe prowadzenie do przerwy i zremisowała 2:2 z Kolumbią w Ulsan w piątek w pierwszym meczu pod wodzą nowego selekcjonera, Jurgena Klinsmanna.

Son Heung-min trafił do bramki dwukrotnie w pierwszej połowie i dał Koreańczykom komfortowe prowadzenie, ale dwa gole w ciągu czterech minut po wznowieniu gry autorstwa Jamesa Rodrigueza i Jorge Carrascala w kolejnej odsłonie zapewniły Kolumbijczykom remis.

Son zakończył swoje problemy ze zdobywaniem bramek w Tottenhamie Hotspur i wyprowadził drużynę narodową prowadzenie w 10. minucie meczu. Zawodnik wykorzystał błąd defensywy rywali i strzelił gola z dystansu.

Jego druga bramka była jeszcze bardziej imponująca, ponieważ zeszłoroczny najlepszy strzelec w Premier League pokonał Camilo Vargasa uderzeniem prawą nogą z rzutu wolnego z 25 metrów.

Rodriguez zmniejszył straty w ciągu minuty od wznowienia gry, wykorzystując dośrodkowanie z prawej strony od Diego Valoyesa, a trzy minuty później wyrównał Carrascal.

Napastnik Celticu Oh Hyeon-gyu niemal dwie minuty przed końcem mógł zapewnić gospodarzom zwycięstwo, ale jego strzał na bramkę został wybity przez obrońców Kolumbii, w której zabrakło Vargasa.

Koreańczycy we wtorek w drugim meczu Klinsmanna będą gościć Urugwaj na stadionie w Seulu, podczas gdy Kolumbijczycy pojadą do Osaki, aby zagrać Japonią.