Koniec misji. Sam Allardyce opuszcza Leeds United po spadku klubu z Premier League

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Koniec misji. Sam Allardyce opuszcza Leeds United po spadku klubu z Premier League

Allardyce przegrał trzy i zremisował jeden ze swoich meczów po zastąpieniu Javiego Gracii
Allardyce przegrał trzy i zremisował jeden ze swoich meczów po zastąpieniu Javiego GraciiReuters
Leeds United ogłosiło w piątek odejście menedżera Sama Allardyce'a. Po spadku klubu z Premier League rozwiązano kontrakt za porozumieniem stron.

Allardyce został sprowadzony do klubu w maju, gdy pozostały tylko cztery mecze, by uratować zespół przed spadkiem. Jednak Leeds zajęło przedostatnie miejsce w tabeli, sześć nad Southampton, ale do strefy bezpieczeństwa drużynie zabrakło pięciu punktów.

68-letni trener po zastąpieniu Javiego Gracii przegrał trzy mecze i jeden zremisował.

Leeds ogłosiło, że w najbliższych tygodniach zostanie ogłoszony następca byłego selekcjonera reprezentacji Anglii.

"To był zaszczyt zarządzać Leeds United, wspaniałym klubem z niesamowitą bazą fanów, którzy zasługują na Premier League" - powiedział Allardyce w oświadczeniu na stronie internetowej klubu.

"Na tym etapie mojej kariery nie jestem pewien, czy podjęcie tego wyzwania, które jest potencjalnie długoterminowym projektem, jest czymś, do czego mógłbym się zobowiązać" - dodał.

"Ale życzę klubowi wszelkich sukcesów w przyszłości i mam nadzieję, że klub powróci do Premier League, gdzie jest jego miejsce".

Dyrektor generalny Leeds United Angus Kinnear podziękował Allardyce'owi "za odwagę, by wkroczyć i zrobić wszystko, co w jego mocy, by nas uratować".