Rodrigo Muniz strzela dwa gole, a jego Fulham pokonuje Tottenham w Premier League

Rodrigo Muniz cieszył się wspaniałą nocą w Londynie
Rodrigo Muniz cieszył się wspaniałą nocą w LondynieAFP
Fulham pokonało Tottenham 3:0 w sobotę, w 29. kolejce Premier League. Z dala od domu, Spurs zostali zdecydowanie pokonani przez szybką drużynę Cottagers. Bramki dla gospodarzy zdobyli Brazylijczyk Rodrigo Muniz (dwukrotnie) i Serb Sasa Lukić.

Po pokonaniu Aston Villi aż 4:0 w ostatnim starciu, Tottenham potrzebował tylko zwycięstwa, aby dostać się do strefy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów, ale po porażce wciąż oglądają plecy rywali z Birmingham. Dobra wiadomość jest taka, że piąte miejsce może być wystarczające na koniec sezonu, ponieważ Premier League powinna zająć jedno z dodatkowych miejsc w nowej Lidze Mistrzów.

Zobacz zaktualizowaną tabelę Premier League

Fulham odbiło się po porażce z Wolverhampton i odniosło zwycięstwo dzięki świetnemu występowi w sobotę. Piłkarze z zachodniego Londynu są teraz prawie na równi z rywalami Chelsea i Newcastle w wyścigu o środek tabeli.

Obie drużyny nie zagrają ponownie przez kolejne dwa tygodnie, po terminach międzynarodowych FIFA. Tottenham będzie gościł Luton Town 30 marca, podczas gdy Fulham odwiedzi Sheffield United tego samego dnia.

Brazylijczyk na czele Fulham

Grając u siebie nad brzegiem Tamizy, Fulham od początku narzuciło Tottenhamowi tempo nie do zniesienia dla Kogutów. W pierwszych minutach stworzyli kilka okazji, ale nie byli w stanie ich wykorzystać. Spurs początkowo stawiali opór, a nawet zagrażali, ale tuż przed przerwą Antonee Robinson znalazł Rodrigo Muniza w polu karnym i Brazylijczyk strzelił gola.

Rodrigo Muniz w świetnej formie dla Fulham
Rodrigo Muniz w świetnej formie dla FulhamAFP

Jeśli sprawy nie były łatwe dla Tottenhamu, to pogorszyły się w drugiej połowie. Fulham wróciło z szatni jeszcze bardziej zmotywowane i wygrało z dużą przewagą. Sasa Lukić zdobył drugą bramkę, a Rodrigo Muniz trzecią, swoją drugą w tym meczu. Goście próbowali nawet zmniejszyć deficyt, ale zmarnowali swoje szanse. Znacznie bliżej czwartego gola dla Fulham był Palhinha, ale jego gol został unieważniony z powodu spalonego.