Celtic w finale Pucharu Szkocji dzięki skromnemu zwycięstwu nad Rangersami

Jota z Celticu świętuje po zdobyciu bramki w meczu z Rangersami
Jota z Celticu świętuje po zdobyciu bramki w meczu z RangersamiProfimedia
Celtic pokonał odwiecznych rywali Rangers 1:0 w półfinale Pucharu Szkocji i teraz podejmie Inverness w walce o trofeum.

Jota zdobył jedyną bramkę w niedzielnym meczu na Hampden Park, jeszcze w pierwszej połowie, a Daizen Maeda asystował przy główce swojego kolegi z drużyny.

Celtowie zaczęli zdecydowanie solidniej, dominując w pierwszej części meczu, w której The Gers nie byli w stanie oddać nawet celnego strzału. Rangersi wyglądali nieco solidniej w drugiej połowie i naciskali na swoich rywali z Old Firm aż do końcowego gwizdka.

Celtic był jednak w stanie utrzymać się na nogach i zakończył mecz zwycięstwem.

Celtowie zmierzą się teraz z Inverness w meeczu finałowym Pucharu Szkocji 3 czerwca na Hampden Park, aby zbliżyć się do zdobycia potrójnej korony: mistrzostwa kraju, Pucharu Ligi i Pucharu Szkocji.