Oficjalnie: Alcaraz opuści dwa kolejne turnieje, zabraknie go na kortach Rolanda Garrosa

Zaktualizowany
Oficjalnie: Alcaraz opuści dwa kolejne turnieje, zabraknie go na kortach Rolanda Garrosa
Oficjalnie: Alcaraz opuści dwa kolejne turnieje, zabraknie go na kortach Rolanda GarrosaČTK / imago sportfotodienst / STUDIO FOTOGRAFICO BUZZI SRL / Profimedia

W piątkowy wieczór Carlos Alcaraz potwierdził niepokojące doniesienia pojawiające się w ostatnim czasie. Po konieczności opuszczenia rozgrywek w Barcelonie i nieprzystąpienia do turnieju w Madrycie, najlepszego hiszpańskiego tenisisty zabraknie także w Rzymie i Paryżu.

"Po wynikach testów przeprowadzonych dzisiaj, zdecydowaliśmy, że najrozsądniej będzie zachować ostrożność i nie brać udziału w turniejach w Rzymie i Roland Garros, czekając na ocenę sytuacji i decyzję o powrocie na korty. To dla mnie trudny moment, ale jestem pewien, że wyjdziemy z tego silniejsi" - napisał Carlos Alcaraz (2. ATP) w mediach społecznościowych w piątkowy wieczór. 

Przypomnijmy, że Hiszpan wycofał się w Barcelonie już po pierwszym meczu. W Madrycie nie grał także przed rokiem, dlatego w chwili przekazania informacji o pominięciu tego turnieju nie było jeszcze większej paniki. Natomiast już podczas niedawnej ceremonii wręczenia nagród Laureus zasygnalizował, że Paryż stoi pod znakiem zapytania.

W przypadku Rzymu i Paryża sytuacja jest zgoła odmienna i bardzo poważnie wpłynie na układ rankingu, gdzie Jannik Sinner (1. ATP) nie będzie musiał spoglądać za plecy. Przed rokiem obaj tenisiści spotykali się w finałach obu turniejów i za każdym razem lepszy był Alcaraz, którego czekają przez to ogromne straty punktowe przed planowanym powrotem. 

Tenis

Wil jij jouw toestemming voor het tonen van reclames voor weddenschappen intrekken?
Ja, verander instellingen