Panthers pokonali Canadiens 9:5. Dziesięć bramek w pierwszej tercji

Panthers pokonali Canadiens 9:5. Dziesięć bramek w pierwszej tercjiProfimedia
Carter Verhaeghe i Aaron Ekbald strzelili po dwa gole, a Florida Panthers pokonali Montreal Canadiens 9:5 w czwartkowy wieczór w Sunrise na Florydzie.

Pozostałe bramki dla Panthers zdobywali Matthew Tkachuk, Colin White, Gustav Forsling, Ryan Lomberg i Sam Reinhart. Tkachuk zdobył łącznie cztery punkty do klasyfikacji kanadyjskiej, a Josh Mahura i Aleksander Barkow mieli po dwie asysty. Siergiej Bobrowski zatrzymał 25 strzałów.

Panthers prowadzili po pierwszej tercji 7:3, a łączna liczba dziesięciu bramek w pierwszej tercji była wyrównaniem rekordu NHL. Jedyne inne przypadki, w których strzelono dziesięć goli w pierwszej tercji miały miejsce w meczu Calgary Flames z Vancouver Canucks w 1987 roku oraz w spotkaniu Buffalo Sabres i Canadiens w 1982 roku. Rekord największej liczby bramek w jednej tercji to 12 trafień.

Mike Matheson i Anthony Richard zdobyli po bramce i asyście, a Michael Pezzetta, Rafael Harvey-Pinard i Rem Ptlick strzelali po jednym golu dla Canadiens.

Flames - Golden Knights 7:2

Tyler Toffoli zdobył dwie bramki i miał dwie asysty, Blake Coleman strzelił dwa gole, a Calgary strzeliło cztery bramki w trzeciej tercji, by wygrać pierwszy mecz w dziewięciu ostatnich spotkaniach w Las Vegas i dając tym samym najwyższą porażkę Golden Knights w sezonie.

Dla Toffoli był to pierwszy mecz z czterema punktami w tym sezonie. MacKenzie Weegar dołożył gola i asystę, a Mikael Buckland i Dillon Dube również strzelili po jednej bramce dla Calgary. Jacob Markstrom obronił 17 strzałów.

Reilly Smith miał bramkę i asystę, a Zach Whitecloud również strzelił gola dla prowadzącej w dywizji Pacific Division drużyny z Vegas, która zakończyła passę czterech wygranych meczów z rzędu. Jonathan Quick zakończył spotkanie z 23 obronami.

Kraken - Sharks 2:1 (OT)

Vince Dunn strzelił gola w 1 minucie i 58 sekundzie dogrywki, a Seattle pokonało gospodarzy z San Jose.

Oliver Bjorkstrand miał bramkę i asystę, a bramkarz Philipp Grubauer obronił 31 strzałów dla Seattle, co przerwało ich serię trzech meczów bez zwycięstwa.

Pierwszoroczniak William Eklund strzelił z rzutu karnego na początku trzeciej tercji dla ekipy z San Jose, które wygrało tylko jedno spotkanie w 11 ostatnich meczach. James Reimer zatrzymał 30 strzałów.

Kings - Blue Jackets 4:1

Drew Doughty, Anze Kopitar, Viktor Avidsson i Carl Grundstrom strzelali gole w ciągu 9 minut i 4 sekund drugiej tercji, czym pomogli Los Angeles wygrać z Columbus.

Phoenix Copley obronił 30 strzałów dla Kings, którzy w ostatnich ośmiu meczach mają bilans 7-0-1 i są już tylko punkt za drużyną z Las Vegas w walce o pierwsze miejsce w Dywizji Pacyfiku.

Kiriłł Marczenko strzelił gola dla Columbus, którzy mają bilans 1-4-1 w ostatnich sześciu meczach. Daniił Tarasow obronił wszystkie 15 strzałów w zankomitej dla siebie pierwszej tercji, ale został zmieniony po tym jak wpuścił cztery gole po 12 strzałach w drugiej tercji. Michael Hutchinson zastąpił Tarasowa i obronił wszystkie dziewięć uderzeń, z którymi musiał się zmierzyć.

Bruins - Jets 3:0

Jeremy Swayman zatrzymał 36 uderzeń po raz trzeci w tym sezonie, a Boston wygrał z Winnipeg, kończąc serię dwóch porażek z rzędu.

Trent Frederic, Pavel Zacha i Tomas Nosek strzelali bramki dla Bruins, którzy przegrali trzy z czterech poprzednich meczów.

Avalanche - Senators 5:4

Mikko Rantanen strzelił gola i miał dwie asysty, Cale Makar dodał do tego gola i asystę, a goście z Colorado pokonali Ottawe.

Valeri Nichushkin, Evan Rodrigues i Lars Eller także zdobyli bramki, Nathan MacKinnon zanotował trzy asysty, a Jonas Johansson obronił 32 strzały dla Avalanche, którzy odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu.

Brady Tkachuk miał gola i asystę, podczas gdy Drake Batherson, Travis Hamonic i Shane Pinto strzelili gole dla Senators, którzy odnieśli czwartą porażkę z rzędu. Tim Stutzle miał trzy asysty, Jake Sanderson zakończył zawody z dwoma asystami, a Mads Sogaard zatrzymał 25 strzałów.