Pierwszy gol Neymara w Al-Hilal. Jego drużyna wygrała w azjatyckiej Lidze MistrzówAFP
Zanim wystartowały wczorajsze spotkania w europejskiej Lidze Mistrzów, na boiska wyszli piłkarze w Azji. Wśród nich był Neymar, który otworzył swoje konto bramkowe w nowym zespole, a jego Al-Hilal wygrało 3:0 na wyjeździe z irańskim Nassaji Mazandaran.

Na prowadzenie gości wyprowadził Aleksandar Mitrović, który w swoim stylu strzałem głową trafił do siatki już w 18. minucie spotkania. Do niecodziennych wydarzeń doszło 20 minut później, ponieważ od tego momentu obie strony zaczęły grać w osłabieniu. Za spięcie czerwone kartki zobaczyli Amir Mohammad Houshmand i Salman Al-Faraj.

Przed upływem godziny gry na listę strzelców wpisał się także Neymar, dla którego było to pierwsze trafienie w nowych barwach. Wcześniej w lidze Brazylijczyk po swoim hitowym transferze z Paris Saint-Germain zdążył już nie wykorzystać rzutu karnego. Tym razem popisał się wykończeniem akcji lewą nogą.

Wynik w samej końcówce meczu ustalił Saleh Al-Shehri, a Al-Hilal zrównało się liczbą punktów i bilansem bramkowym w tabeli swojej grupy z Navbahor Namangan, które pokonało tego samego dnia Mumbai City 3:0. W kolejnych dwóch kolejkach podopieczni Jorge Jesusa będą rywalizować właśnie z Hindusami, którzy wciąż nie zdobyli żadnego punktu.