Oto harmonogram reprezentacji Polski przed Euro. Kluczowe daty dla kibiców

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Oto harmonogram reprezentacji Polski przed Euro. Kluczowe daty dla kibiców

ME 2024 - najważniejsze daty reprezentacji Polski przed turniejem
ME 2024 - najważniejsze daty reprezentacji Polski przed turniejemProfimedia
Selekcjoner Michał Probierz ogłosił w środę szeroką kadrę piłkarskiej reprezentacji Polski na zgrupowanie w Warszawie, które rozpocznie się 2 czerwca. Najpóźniej 7 czerwca musi ją ograniczyć do 26 osób. To najważniejsze daty przed zaplanowanym na 11 czerwca wylotem na Euro 2024 do Niemiec.

Biało-czerwoni wywalczyli awans na Euro 2024 pod koniec marca w barażach, najpierw po wygranej w Warszawie z Estonią 5:1, a następnie w Cardiff z Walią w rzutach karnych 5-4. Po 90 minutach i dogrywce było 0:0. Od tego momentu PZPN mógł już rozpocząć logistyczne, a sztab szkoleniowy - piłkarskie przygotowania do rozpoczynającego się 14 czerwca turnieju w Niemczech.

Podopieczni Probierza zmierzą się w grupie D kolejno: 16 czerwca z Holandią w Hamburgu, pięć dni później z Austrią w Berlinie, a 25 czerwca z Francją w Dortmundzie. Awans do 1/8 finału wywalczą zwycięzcy i wicemistrzowie sześciu grup oraz cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc.

W środowe południe Probierz ogłosił skład na zgrupowanie w Warszawie. Lista została przedstawiona kilka godzin wcześniej niż spodziewały się media, na dodatek podczas... konferencji prasowej przed turniejem golfowym, której selekcjoner był gościem.

Zgrupowanie rozpocznie się w niedzielę, a dzień wcześniej w stolicy stawi się już sztab reprezentacji.

Probierz podał na razie 29 nazwisk, wśród nich Oliwiera Zycha, który będzie pomagał tylko podczas treningów i nie zostanie zgłoszony do ME.

Biało-czerwoni pierwszy trening przeprowadzą 2 czerwca. Pięć dni później mija termin zgłoszenia do UEFA ostatecznej listy piłkarzy powołanych na turniej. Można umieścić na niej maksymalnie 26 nazwisk i tak właśnie zrobi Probierz.

Polscy piłkarze przed wylotem do Niemiec rozegrają u siebie dwa towarzyskie spotkania - 7 czerwca z Ukrainą i trzy dni później z Turcją.

Najbliższe mecze reprezentacji Polski
Najbliższe mecze reprezentacji PolskiFlashscore

Komunikat z listą 26 piłkarzy na Euro 2024 zostanie podany do publicznej wiadomości prawdopodobnie późnym wieczorem 7 czerwca (albo już nawet po północy), po meczu z Ukrainą.

Konferencja prasowa selekcjonera po ogłoszeniu ostatecznej kadry na turniej odbędzie się w południe 8 czerwca na PGE Narodowym w Warszawie.

11 czerwca wieczorem Polacy stawią się w Hanowerze, gdzie zamieszkają podczas turnieju. Następnego dnia przeprowadzą tam pierwszy trening.

Wcześniej, bo już 3 czerwca (czyli jeszcze w Warszawie), czekają ich obowiązki wobec UEFA - przede wszystkim sesja fotograficzna. Zrobione wówczas zdjęcia są wykorzystywane np. podczas prezentacji składów na telebimach na stadionach i dla widzów przed telewizorami.

Na przygotowania kadry Probierza do Euro 2024 nie wpłynie natomiast zaplanowany na 1 czerwca w Londynie finał Ligi Mistrzów, ponieważ nie wystąpią w nich reprezentanci Polski. Real Madryt zmierzy się wówczas z Borussią Dortmund. Trzecim bramkarzem BVB jest Marcel Lotka, ale nie otrzymuje powołań do dorosłej reprezentacji Polski (grał w juniorskiej).