Anglia przegrała z Brazylią po premierowym golu Endricka. Remis Belgii z IrlandiąProfimedia
Piłkarska reprezentacja Anglii przegrała z Brazylią 0:1 w sobotnim meczu towarzyskim na stadionie Wembley. O triumfie gości przesądził w 80. minucie 17-letni Endrick, dla którego był to pierwszy gol w kadrze A. W składzie Anglii zabrakło kontuzjowanego kapitana Harry'ego Kane'a.

Brazylijczycy mogli objąć prowadzenie za sprawą Viniciusa Juniora, ale przed linią bramkową uratował ich Kyle Walker. W 28. minucie angielski obrońca musiał zejść z boiska z powodu kontuzji. Zawodnicy z Ameryki Południowej wciąż tworzyli sporo zagrożenia po szybkich atakach, a po strzale Lucasa Paquety gospodarzy uratowała poprzeczka.

W 80. minucie Vinicius uciekł angielskiej obronie i choć jego strzał został sparowany przez Jordana Pickforda, to nadbiegający Endrick dobił piłkę do siatki. Pod koniec dogrywki brazylijski talent mógł podwyższyć rezultat, ale sfaulował Pickforda.

Belgia zremisowała 0:0 z gospodarzem Irlandią w Dublinie. Pierwszy rywal Słowacji w grupie E tegorocznych mistrzostw Europy mógł prowadzić już od 29. minuty, ale Evan Ferguson spudłował z rzutu karnego. Najlepszą okazję dla Belgów zmarnował w drugiej połowie rezerwowy Thomas Meunier.