Austriak Baumgartner strzela najszybszego gola w historii meczów międzynarodowych

Słowacki pomocnik Juraj Kucka i austriacki obrońca Philipp Mwene walczą o piłkę podczas meczu towarzyskiego.Profimedia
Christoph Baumgartner strzelił najszybszego gola w historii meczów reprezentacji, kiedy jego Austria wygrała na wyjeździe ze Słowacją 2:0. Drużyna Ralfa Rangnicka przegrała tylko jeden z ostatnich 13 meczów.

Goście przystąpili do starcia po wygraniu trzech ostatnich meczów bez straty gola, z których ostatnim było zwycięstwo 2:0 nad gospodarzami Euro 2024, Niemcami. Już po sześciu sekundach Baumgartner zapisał się na kartach historii, oddając precyzyjny strzał ze skraju pola karnego w lewy dolny róg bramki.

Pomimo fatalnego początku, Sokoły dobrze zareagowały na stratę i ruszyły w poszukiwaniu wyrównania, choć początkowo trudno im było przetestować Patricka Pentza w bramce Austrii, gdy seria ich strzałów minęła słupek. Udało im się jednak zmusić bramkarza do działania tuż przed upływem pół godziny spotkania po tym, jak Tomas Suslov zagrał piłkę do Lukasa Haraslina, ale strzał skrzydłowego Sparty Praga został zatrzymany fantastyczną interwencją.

Gospodarze dominowali w posiadaniu piłki przez większość meczu, ale trudno było im stworzyć sobie klarowne okazje bramkowe. Jednak blisko 10 minut po przerwie, gdy Michael Gregoritsch oddał strzał z pierwszej piłki w kierunku bramki, został powstrzymany przez Martina Dubravkę. Kolejna szansa przepadła zaledwie kilka chwil później, gdy Baumgartner posłał piłkę obok słupka.

Austria dołożyła drugiego gola siedem minut później, wówczas rezerwowy Andreas Weimann trafił do siatki z bliskiej odległości po dośrodkowaniu Romano Schmida. Das Team bez problemów utrzymał korzystny wynik, kontynuując przygotowania do Euro 2024.

Pomeczowe oceny zawodników
Pomeczowe oceny zawodnikówFlashscore

Tymczasem passa trzech zwycięstw Słowacji dobiegła końca. Nasi sąsiedzi pozostają jednak w dobrej formie przed trzecim z rzędu występem w kontynentalnym turnieju latem przyszłego roku.

Zawodnik meczu: Christoph Baumgartner (Austria)

Sprawdź wszystkie statystyki meczu z Flashscore.