Futbol Flash: Puszcza prze naprzód, Lewandowski poza kadrą Barcy, CR7 ma 50 goli

Futbol Flash: Koniec serii Piasta, Legia gubi punkty w Łodzi. Jaga pokonała RakówŁKS Łódź
Poniedziałkowy finał 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy może uradować część widowni na stadionie Cracovii, ale i zasmucić część. Puszcza Niepołomice ucieka ze strefy spadkowej po trzeciej wygranej, za to spycha do niej Cracovię.

Poniedziałek, 11 grudnia

22:14 Górnik Łęczna zmienia trenera. Po dwóch z rzędu dotkliwych porażkach i z tylko jednym zwycięstwem od połowy września dorobek Ireneusza Mamrota i jego podopiecznych okazał się niedostateczny dla władz klubu.

21:37 A on starzeje się jak wino – Cristiano Ronaldo właśnie strzelił 50. gola w 2023 roku. Na to osiągnięcie składa się 30 bramek ligowych, 10 w reprezentacji Portugalii, 9 w azjatyckiej Lidze Mistrzów i ten ostatni, dzisiejszy, jego pierwszy w pucharze Arabii Saudyjskiej.

21:03 Widzew zbyt mało pokazał, by złamać bardzo solidnie poukładaną Puszczę Niepołomice. A Żubry biły w czerwony mur, aż go skruszyły. O zwycięstwie 1:0 przesądził gol Artura Craciuna z karnego. Mołdawianin zapewnił trzecią z rzędu wygraną Puszczy, po której beniaminek wspina się o dwie lokaty i ucieka przed spadkiem.

Wynik i wybrane statystyki meczu Puszcza-Widzew
Wynik i wybrane statystyki meczu Puszcza-WidzewFlashscore

20:04 Niespodzianka? Nie, jeśli ktoś śledził przebieg meczu. Bruk-Bet Termalica zasłużenie przerywa passę ośmiu meczów ligowych bez porażki Arki Gdynia. Słonie wygrały 2:1 i liderzy tabeli wciąż nie wiedzą, czy utrzymają najwyższe miejsce przed końcem roku.

19:47 Pisaliśmy o spekulacjach w tej sprawie parokrotnie, teraz mamy oficjalne potwierdzenie. Raków Częstochowa sprowadził z FK Sarajevo nowego bramkarza. Czy to oznacza, że sprzedaż Vladana Kovacevicia zimą jest już przesądzona?

17:48 Roberta Lewandowskiego dopiero po raz drugi w 2023 roku, a pierwszy w sezonie zabrakło w kadrze Barcelony (wyłączając kartki czy kontuzje), ponownie w pucharach. Jutro nie zobaczymy polskiego napastnika w Antwerpii.

15:55 Dziś kończymy nieprzewidywalną 18. kolejkę PKO BP Ekstraklasy. Jako ostatnie zmierzą się Puszcza Niepołomice i Widzew Łódź. Jeśli gospodarze wygrają, zepchną Cracovię do strefy spadkowej, a mają jeszcze mecz zapasu.

14:35 Ciekawy ruch Wisły Kraków. Biała Gwiazda nawiązała współpracę z renomowanym trenerem wyspecjalizowanym we wrzutach z autu. Jego ostatnim dużym pracodawcą był Liverpool.

Niedziela, 10 grudnia

19:37 Jaga pokonuje Raków aż 4:2! Zespół Adriana Siemieńca nie dał szans rywalom i ma już tyle samo wygranych, co Śląsk Wrocław.

Podsumowanie meczu tutaj.

17:17 W ostatnim niedzielnym spotkaniu Jagiellonia u siebie zagra z Rakowem Częstochowa. Gospodarze to niespodzianka tego sezonu, na jego półmetku zajmują drugie miejsce i w przypadku wygranej mogą zbliżyć się do prowadzącego Śląska na jeden punkt! Jednak starcie z mistrzem Polski nie będzie łatwe, w końcu po dzisiejszej wpadce Lecha podopieczni Dawida Szwargi mają okazję wspiąć się na ligowe podium. Zapowiada się ciekawe widowisko.

Ostatnie wyniki obu drużyn
Ostatnie wyniki obu drużynFlashscore

17:03 Podział punktów w Łodzi. W 51. minucie goście wyrównali po bramce Pawła Wszołka, ale mimo naporu przez całą drugą połowę nie udało im się zdobyć zwycięskiego gola.

Pomeczowe oceny zawodników
Pomeczowe oceny zawodnikówFlashscore

15:54 Druga sensacja tego dnia całkiem blisko. Legia przegrywa po pierwszej połowie 0:1 po golu debiutanta Jędrzeja Zająca, dla którego oczywiście jest to też pierwsze trafienie w Ekstraklasie.

15:00 Rozpoczyna się spotkanie w Łodzi, gdzie ŁKS podejmie Legię Warszawa. Gospodarze rozpaczliwie szukają punktów, by w końcu odbić się od dna. Z kolei piłkarze Kosty Runjaicia chcą poprawić sobie nie tylko sytuację w tabeli, ale także humory po pechowej przegranej w Pucharze Polski z Koroną Kielce. Czy dojdzie do kolejnej niespodzianki?

Poprzednie mecze ŁKS-u Łódź z Legią Warszawa
Poprzednie mecze ŁKS-u Łódź z Legią WarszawaFlashscore

14:33 Lech przegrywa w Poznaniu, a Piast przerwa serię sześciu remisów! Patryk Dziczek strzela gola z rzutu karnego i zapewnia swojej drużynie zwycięstwo 1:0.

13:38 Do przerwy 0:0. Przed meczem upamiętniono 105. rocznicę Powstania Wielkopolskiego, a na murawie pojawili się ułani z 17. Pułku Ułanów Wielkopolskich oraz 15. Pułku Ułanów Poznańskich.

11:25 Pierwszy niedzielny mecz 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy rozpoczyna się już o 12:30. Do Poznania na starcie z Lechem zawita Piast, który dziś kibicom kojarzy się tylko z jednym słowem - remis. Podopiecznych Aleksandara Vukovicia czeka trudne zadanie, bowiem Kolejorz to zespół, który mimo swoich problemów wciąż utrzymuje się na podium, a drugą część sezonu będzie chciał rozpocząć z przytupem.

Dla drużyny Johna van den Broma mecz z 13. ekipą ligi to doskonała okazja do godnego pożegnania się z fanami, to przecież ich ostatni mecz na własnym stadionie w 2023 roku. Faworyt jest zatem oczywisty, czy jednak udźwignie presję?

Sobota, 9 grudnia

21:56 Bez goli we Wrocławiu. Śląsk mimo wyraźnej przewagi nie potrafił pokonać bramkarza Korony, Konrada Forenca, a spotkanie zakończyło się podziałem punktów, z którego bardziej zadowoleni z pewnością są goście.

Statystyki spotkania Śląsk Wrocław - Korona Kielce
Statystyki spotkania Śląsk Wrocław - Korona KielceFlashscore

19:31 W ostatnim sobotnim meczu o godz. 20:00 lider tabeli podejmie Koronę Kielce. W przypadku zwycięstwa Śląsk osiągnie barierę 40 punktów, natomiast dla podopiecznych Kamila Kuzery to okazja do opuszczenia niebezpiecznej pozycji tuż nad strefą spadkową.

Ostatnie wyniki Śląska Wrocław i Korony Kielce
Ostatnie wyniki Śląska Wrocław i Korony KielceFlashscore

19:22 Kolejny dreszczowiec w tej kolejce! Cracovia była bardzo blisko czwartego zwycięstwa w tym sezonie, ale dała sobie wyszarpać dwa punkty. Prowadziła już 2:0, jednak 86. minucie gola kontaktowego zdobył Kai Meriluoto, a już chwilę później Krystian Getinger doprowadził do remisu.

18:15 Można wygrać wszystkie trzy indywidualne nagrody miesiąca w Premier League i przegrać u siebie 0:3 z Bournemouth? Manchester United pokazuje, że można! Wisienki przyjechały do czerwonej części Manchesteru jak po swoje i rozbiły zupełnie bezbarwny zespół Erika Ten Haga.

17:50 Kompromitacja Bayernu! Mistrzowie Niemiec przegrali aż 1:5 z Eintrachtem Frankfurt. Goście byli zupełnie nieskuteczni, a gospodarze wykorzystali większość swoich okazji.

17:18 Kolejne spotkanie to starcie Cracovii ze Stalą Mielec. Gospodarze w przypadku wygranej mogą oddalić się od strefy spadkowej, a jednocześnie zbliżyć do dzisiejszych rywali na jeden punkt. Podopieczni Kamila Kieresia przystępują do tej rywalizacji po trzech zwycięstwach w czterech ligowych meczach i z pewnością będą chcieli podtrzymać tę serię. Będzie im trudno, gdyż defensywą drużyny z Krakowa znów będzie dyrygował doświadczony Kamil Glik.

Poprzednie mecze Cracovii ze Stalą Mielec
Poprzednie mecze Cracovii ze Stalą MielecFlashscore

17:00 Wynik już nie uległ zmianie, mimo że niemal całą drugą połowę Radomiak grał z przewagą jednego zawodnika. Górnik bronił się jednak dzielnie i ostatecznie na trudnym terenie rywala zapewnił sobie przynajmniej jeden punkt.

15:51 Do przerwy w Radomiu 1:1. Wyrównującego gola, premierowego w tym sezonie, zdobył Raphael Rossi.

15:19 Drugi gol Lawrence'a Ennaliego w tym sezonie w drugim meczu z rzędu!

13:40 Przed nami pierwsza sobotnia rywalizacja w ramach 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Po wczorajszych emocjach czekamy na kolejne pasjonujące pojedynki, a pierwszym z nich może być spotkanie Radomiaka Radom z Górnikiem Zabrze. Obie drużyny to sąsiedzi w tabeli z niemal identycznymi statystykami - różni ich jedynie bilans bramkowy, ale i ten nieznacznie.

Pozycje obu drużyn w tabeli
Pozycje obu drużyn w tabeliFlashscore

Zarówno podopieczni trenera Jana Urbana, jak i rywale prezentują w tym sezonie chwiejną formę, a ewentualna wygrana w meczu z bezpośrednim rywalem w tabeli może zapewnić im sporą dawkę pewności siebie na następne spotkania. U gospodarzy może zadziałać efekt nowej miotły. Maciej Kędziorek przejął zespół przed poprzednią kolejką i od razu zanotował efektowne zwycięstwo z Widzewem Łódź (3:0). Z kolei atutem Górnika jest stabilizacja i powrót na boiska Lukasa Podolskiego. Wszystko zacznie wyjaśniać się już od godz. 15:00.

11:05 Już o 13:30 początek 16. kolejki angielskiej ekstraklasy - Crystal Palace spotka się z Liverpoolem. A to oznacza, że gracze Fantasy Premier League mają ostatnią godzinę na dokonanie zmian w swoich składach. Jak co rundę, przygotowaliśmy mnóstwo podpowiedzi i wskazówek przydatnych dla każdego.

08:22 Cristiano Ronaldo wciąż to ma? Portugalczyk we wszystkich rozgrywkach w tym roku kalendarzowym zdobył już 49 bramek. Wynik lepszy od niego ma tylko Erling Haaland, a tyle samo trafień na koncie mają Kylian Mbappe i Harry Kane.

Piątek, 8 grudnia

22:29 Historia lubi się powtarzać, ale aż tak szybko? Pogoń prowadziła w Szczecinie już 3:1 i miała jedynie "dowieźć" tę przewagę do końca spotkania. Goście jednak nie zwiesili głów i w 91. minucie doprowadzili do wyrównania dzięki trafieniu Kajetana Szmyta.

20:20 Przed nami spotkanie Pogoni Szczecin z Wartą Poznań. Podopieczni Jensa Gustafssona chcą podnieść się po dwóch porażkach z rzędu, a jednocześnie godnie zaprezentować się przed własnymi kibicami, gdyż to ich ostatni domowy mecz w 2023 roku. Z kolei zawodnicy Dawida Szulczka potrzebują każdego punktu, by oddalić się od strefy spadkowej. Ich przewaga nad 16. miejscem wynosi bowiem tylko dwa "oczka".

Składy i ustawienia obu drużyn
Składy i ustawienia obu drużynFlashscore

19:54 Remis na Stadionie Śląskim! Zagłębie wygrywało już 2:0 i miało mecz pod kontrolą, ale dało sobie odebrać dwa cenne punkty. W 82. minucie na 2:2 potężnym strzałem sprzed pola karnego wyrównał Juliusz Letniowski.

18:55 W Chorzowie do przerwy 1:0 dla Miedziowych i przełamanie Dawida Kurminowskiego.

17:30 Już o godz. 18:00 Ruch Chorzów podejmie Zagłębie Lubin. Będzie to pojedynek byłych - byłego trenera Niebieskich Waldemara Fornalika oraz byłego zawodnika Miedziowych, Filipa Starzyńskiego. W poprzedniej kolejce gospodarze stworzyli świetne widowisko z Cracovią (4:4), choć oni z tego remisu na pewno nie są dumni. Nie dość, że niemal przez godzinę grali w przewadze jednego zawodnika, to jeszcze trzykrotnie obejmowali prowadzenie.

Goście od początku sezonu grają w kratkę (7 wygranych, 3 remisy, 7 porażek), ale na tyle dobrze, aby wciąż utrzymywać się w górnej części tabeli. Oni też mają do zmazania plamę, którą była dość dotkliwa przegrana z Legią. Oczywiście porażka z drużyną z Warszawy to nie wstyd, ale już strata dwóch goli w ciągu pierwszych czterech minut chluby nie przynosi.