Bia Haddad Maia pokonuje Parry i awansuje do 3. rundy turnieju WTA 1000 w Miami

Bia Haddad rozpoczęła swoją kampanię w Miami od zwycięstwa
Bia Haddad rozpoczęła swoją kampanię w Miami od zwycięstwaAFP
Beatriz Haddad Maia odwróciła bieg meczu w czwartek, pokonała Diane Parry i dobrze rozpoczęła turniej WTA 1000 w Miami. Brazylijka stoczyła ciężki pojedynek z Francuzką i wygrała 3:6, 6:1 i 6:4 po prawie dwóch i pół godzinach.

Bia Haddad miała trudny początek sezonu 2024 i nie osiągnęła jeszcze żadnych znaczących wyników w dużych turniejach. Z trzech imprez WTA 1000, w których grała (Doha, Dubaj i Indian Wells), Brazylijka nie dotarła do 1/8 finału w żadnej z nich. O miejsce w najlepszej 16 w Miami zmierzy się z Brytyjką Katie Boulter (30. w rankingu WTA).

Zobacz pełną drabinkę turnieju WTA 1000 w Miami

Pierwszy set nie ułożył się po myśli Bii Haddad. Bardzo zachowawcza w swoich uderzeniach, łatwo dała się wciągnąć w grę Francuzki. Parry przełamała ją w drugim i szóstym gemie, by wygrać przekonująco, 6:3.

Wszystko zmieniło się w drugim secie, kiedy Brazylijka była bardziej agresywna i całkowicie zdominowała swoje gemy serwisowe. Wyzwaniem okazały się przerwy na deszcz. W trakcie seta miały miejsce dwie, z których najdłuższa trwała 12 minut. Nie zatrzymało to jednak rozpędu Bii, która zakończyła drugą odsłonę wynikiem 6:1.

Trzeci i ostatni set był bardziej wyrównany, bez breaków aż do siódmego gema. Kiedy Parry zaserwowała na 3:3, Bia utrzymała się, aby przełamać serwis Francuzki i wyjść na prowadzenie. Bardzo silna Brazylijka pilnowała swoich gemów serwisowych i zakończyła trzeciego seta wygraną 6:3.