Futbol Flash: Real trzyma się tronu w Hiszpanii, PSG wygrywa w Marsylii

Futbol Flash: Moder gra na Anfield, czekamy na hit Premier League
Futbol Flash: Moder gra na Anfield, czekamy na hit Premier LeagueFlashscore / AFP
Idą święta, ale to nie sprawia, że nie możemy raczyć się futbolowymi emocjami! W ten weekend grają tak naprawdę wszystkie najlepsze ligi na świecie i choć pogoda i wolny weekend nie sprzyja siedzeniu przed telewizorem, to naprawdę powinno być na czym zawiesić oko. A jeśli zdecydujesz się na inne spędzanie czasu to oczywiście o wszystkim co najważniejsze dowiesz się z naszego Futbol Flasha!

Niedziela, 31 marca

23:32 Bartosz Slisz po awansie na Euro 2024 nie tylko wrócił do Ameryki, ale też do wyjściowego składu Atlanta United. Polak rozegrał ponad godzinę, po czym zastąpił go Ajani Fortune. Drużyna z Georgii bez większych problemów poradziła sobie z Chicago Fire (3:0) i goni czołówkę, wskoczywszy na szóste miejsce pomimo jednego meczu zaległego.

23:02 Real Madryt nie miał co prawda Viniciusa, za to miał Rodrygo, który wziął na siebie ciężar strzelania bramek w spotkaniu z Athletikiem Bilbao (2:0). Królewscy w purpurowych strojach mieli mecz pod kontrolą niemal przez całe 90 minut, a jego zwieńczeniem był powrót na boisko Edera Militao.

22:46 Olympique Marsylia biło głową w mur, a PSG najpierw dostało czerwoną kartkę, by następnie strzelić dwa gole. Mecz do zapomnienia dla Mbappe, bohaterem w polu był Vitinha, zaś herosem meczu - Donnarumma. Paryżanie prą po mistrzostwo!

Liczby meczu Maryslia-PSG
Liczby meczu Maryslia-PSGOpta by Stats Perform

20:10 Mocne słowa, Opta! Gigant analityki sportowej po raz pierwszy w tym sezonie przewiduje, że faworytem do mistrzostwa Anglii nie jest już Manchester City. Szanse Obywateli spadły do 33 procent, podczas gdy głównym faworytem jest Liverpool mający już prawie 50 proc. szans.

19:50 VfB Stuttgart miało rywala na widelcu w 1000. meczu na swoim stadionie. Prowadzenie 2:0 z Heidenheim okazało się jednak bardzo kruche, gdy beniaminek złapał kontakt po golu samobójczym, a błyskawiczny dublet Kleindiensta dał prowadzenie w ostatnich minutach. I dopiero atak ostatniej szansy Undava pozwolił uratować punkt remisem 3:3.

Liczby niesamowitego meczu Stuttgart-Heidenheim
Liczby niesamowitego meczu Stuttgart-HeidenheimOpta by Stats Perform

19:26 Manchester City naciskał prawie cały mecz, Arsenal szukał okazji z pojedynczych kontr, a zwycięzcą pojedynku jest Liverpool, ponieważ Obywatele i Kanonierzy zneutralizowali się nawzajem. Remis 0:0 oznacza, że The Reds zostają na szczycie, a City i Arsenal wciąż dzieli punkt.

Podium Premier League wciąż ciasne, ale z nowym-starym liderem
Podium Premier League wciąż ciasne, ale z nowym-starym lideremFlashscore

19:03 W pojedynku na szczycie ligi greckiej Polacy nie mieli udanej niedzieli. Bartłomiej Drągowski już po minucie miał na koncie straconego gola, a Tomasz Kędziora był pierwszym do zmiany w ekipie PAOK-u Saloniki. Przyjezdni wygrali w stolicy 3:2 po elektryzującej końcówce, w której padły dwie bramki, a Sebastian Palacios wyleciał z boiska.

Składy, formacje i noty za mecz Panathinaikos-PAOK
Składy, formacje i noty za mecz Panathinaikos-PAOKFlashscore

18:18 Girona dwukrotnie dawała się dogonić Betisowi, ale w dolliczonym czasie uciekła po bramce Stuaniego. Wcześniej dwa gole zaliczył Artem Dowbyk, co pozwoliło pokonać sewilczyków 3:2. Kataloński zespół kurczowo trzyma się pleców Barcelony, tracąc tylko dwa punkty i zajmując trzecie miejsce w tabeli.

Liczby meczu Girona-Betis
Liczby meczu Girona-BetisOpta by Stats Perform

17:25 Marcin Bułka nie wygra meczu Nicei sam, choć dziś nawet oddał strzał – jeden z nielicznych swojej drużyny. Dwa razy ratował kolegów przed stratą bramki, ale i dwukrotnie okazywał się bezradny. Dzięki kompletnej ofensywnej bezradności OGC Nice, dziś świętuje klub Waldemara Kity. FC Nantes wygrało 2:1 i wygrzebało się ze strefy spadkowej.

Z taką miną występował dziś Marcin Bułka, który nie zdołał zatrzymać Nantes
Z taką miną występował dziś Marcin Bułka, który nie zdołał zatrzymać NantesOpta by Stats Perform, Profimedia

17:17 Brighton z Jakubem Moderem w składzie nie dało rady Liverpoolowi, ale Mewy wyszły na prowadzenie na Anfield już w drugiej minucie. Więcej informacji z tego spotkania znajdziecie tutaj. Tak prezentują się oceny Flashscore dla piłkarzy Brighton w tym meczu:

Oceny Flashscore piłkarzy Brighton
Oceny Flashscore piłkarzy BrightonFlashscore

14:04 Jakub Moder nie załapał się nawet do kadry meczowej na spotkanie Polska - Walia, ale już dzisiaj zagra w spotkaniu Premier League na Anfield w Liverpoolu! Polak znalazł się w wyjściowym składzie Brighton na to spotkanie

Skład Brighton na spotkanie z Liverpoolem
Skład Brighton na spotkanie z LiverpoolemFlashscore

13:06 Na 10 kolejek przed końcem sezonu, wyścig o tytuł w Premier League jest bardziej zacięty niż zwykle. Oto lista pięciu meczów, które mogą okazać się decydujące dla losów mistrzostwa. Pierwszy już dziś, o 17:30 Manchester City zagra z Arsenalem.

11:18 Jesteście już po wielkanocnym śniadaniu? Sprawdźmy więc, co nas dzisiaj czeka w europejskim futbolu. Oczywiście na pierwszy plan wysuwa się starcie wagi ciężkiej Premier League, w którym Manchester City podejmie Arsenal, a spotkanie to będzie miało ogromny wpływ na losy mistrzostwa Anglii. Będzie jednak także co oglądać w innych krajach. Marsylia zagra bowiem w prestiżowym spotkaniu z Paris Saint-Germain, a Real Madryt zmierzy się z Athletikiem Bilbao

Sobota, 30 marca

23:06 Robert Lewandowski co prawda trafił do bramki, ale nie została uznana z powodu spalonego. Później uderzał jeszcze w poprzeczkę, a schodząc w 81. minucie z boiska zarobił żółtą kartkę, po której nie zagra w kolejnym spotkaniu. A mecz? Do zapomnienia, choć cenne trzy punkty zostają w Katalonii, Barca wygrywa 1:0 z Las Palmas.

Liczby Roberta Lewandowskiego za mecz z Las Palmas
Liczby Roberta Lewandowskiego za mecz z Las PalmasOpta by Stats Perform / AFP

22:03 Dwie drużyny pogrążone w kryzysie spotkały się w sobotni wieczór, by rozegrać ostatni mecz Fortuna 1 Ligi przed Wielkanocą. Podbeskidzie Bielsko-Biała i Bruk-Bet Termalica Nieciecza nie wygrały żadnego z sześciu ostatnich pojedynków, obie ekipy zmieniły ostatnio trenerów. I choć to Nieciecza była faworytem, to karny w doliczonym czasie gry pozwolił Podbeskidziu wygrać 2:1 zachować żywą nadzieję na utrzymanie.

21:54 Pogoń Szczecin korzysta na potknięciach Śląska Wrocław i Rakowa Częstochowa. Wygrana 3:1 nad Cracovią co prawda została potwierdzona dopiero w końcówce, ale oznacza bezcenne punkty i – choćby do końca weekendu – pozwala usiąść tuż za podium.

20:27 Nie zmienimy jeszcze zdjęcia głównego – Xabi Alonso może gratulować Borussii Dortmund pierwszej od 10 lat ligowej wygranej na Allianz Arenie. Dzięki porażce Bayernu 0:2 u siebie, Bayer Leverkusen ma już 13 punktów przewagi na szczycie Bundesligi.

Czołówka Bundesligi wygląda coraz bardziej jednoznacznie
Czołówka Bundesligi wygląda coraz bardziej jednoznacznieFlashscore

19:54 Wojciech Szczęsny nie zachował czystego konta, w doliczonym czasie Lazio zdołało wydrzeć zwycięstwo 1:0 na Stadio Olimpico po golu Adama Marusicia z 93. minuty.

19:27 Śląsk Wrocław, podobnie jak wcześniej Raków Częstochowa, zgubił punkty w Wielką Sobotę. Niedawni liderzy tylko zremisowali 2:2 z Piastem Gliwice. Po bardzo bladej pierwszej połowie widowisko weszło na wyższy poziom szybkości i jakości po przerwie, ale zadowoleni po nim mogą być tylko kibice Lecha, Legii i Pogoni, których drużyny mogą gonić podium.

19:07 Radosław Majecki nie był stanie zachować czystego konta w wyjazdowym meczu z Metz, ale Polak zakończył spotkanie z pięcioma udanymi interwencjami i bardzo solidną notą 7,4 pkt za wyjazdowe zwycięstwo 5:2 z beniaminkiem.

Radosław Majecki po meczu z Metz
Radosław Majecki po meczu z MetzOpta by Stats Perform / Profimedia

18:20 Podziało się w popołudniowych meczach w Premier Legaue. Na pierwszy plan wysuwa się jednak jeden mecz - Chelsea - Burnley. Goście grali całą drugą połowę w dziesiątkę oraz bez Vincenta Kompany'ego na ławce rezerwowych, a jednak potrafili wywalczył remis 2:2 na Stamford Bridge i tym samym zupełnie zepsuć święta wszystkim fanom The Blues.

17:37 Licznik Bayeru Leverkusen nie zatrzymał się na 38 meczach bez porażki! Podopieczni Xabiego Alonso przegrywali do 88. minuty z Hoffenheim, ale znowu uciekli spod topora i po golach Roberta Andricha i Patrika Schicka wygrali 2:1, notując 39. mecz z rzędu bez porażki od startu tego sezonu.

17:06 Arka Gdynia też się nie zatrzymuje. Liderzy Fortuna 1 Ligi wygrali co prawda skromniej od Jagiellonii (1:0), ale komplet punktów wywieziony kosztem Miedzi Legnica smakuje na pewno! Śledzie wracają na pierwsze miejsce w trójmiejskim wyścigu z Lechią, która dopiero rozegra swój mecz.

Arka Gdynia ponownie liderem Fortuna 1 Ligi po wygranej 1:0 nad Miedzią
Arka Gdynia ponownie liderem Fortuna 1 Ligi po wygranej 1:0 nad MiedziąFlashscore

17:03 Jagiellonia Białystok świętowała rekordową wygraną 7:0, ale sędziowie nie uznali ostatniej bramki w doliczonym czasie gry. "Tylko" 6:0, czyli wyrównanie poprzedniego rekordu, musi wystarczyć. Liderzy Ekstraklasy umacniają się na czele i mają już ponad 60 strzelonych goli!

16:01 Co za mecz na początek kolejki Premier League! West Ham prowadził już na obiekcie Newcastle 3:1, a jednak przegrał 4:3 po golu w doliczonym czasie gry. Trzy bramki w drugiej części gry wpuścił Łukasz Fabiański, który pojawił się na murawie w przerwie spotkania.

Statystyki z meczu Newcastle - West Ham
Statystyki z meczu Newcastle - West HamOpta by Stats Perform

15:56 Takich bramek w Ekstraklasie nie oglądamy na co dzień! Dominik Marczuk wrócił po przerwie międzynarodowej z celownikiem wyregulowanym lepiej niż sam planował. Jego gol od poprzeczki, rękawicy i słupka był… przypadkowy, jak sam przyznał w przerwie meczu. Planował dogrywać do Jesusa Imaza, a wyszło takie cudo!

15:24 Już za moment Bayer Leverkusen rozpocznie kolejne ligowe spotkanie. Będzie to pierwszy mecz obecnego lidera Bundesligi po tym, jak Xabi Alonso poinformował, że zamierza zostać w tym zespole na kolejny sezon, pomimo zakusów na jego osobę ze strony Liverpoolu czy Bayernu Monachium. Przypomnijmy, że Aptekarze w tym sezonie jeszcze nie przegrali. Oto ich skład na mecz z Hoffenheim:

Skład Bayeru Leverkusen na mecz z Hoffenheim
Skład Bayeru Leverkusen na mecz z HoffenheimFlashscore

14:58 Jak dotąd weekend rozpoczął się fatalnie dla piłkarzy wracających ze zwycięskiego barażu reprezentacji Polski. Wczoraj słaby mecz i porażka Przemysława Frankowskiego (Lille-Lens 2:1), dziś już porażka Piotra Zielińskiego (0:3 z Atalantą) czy Tymoteusza Puchacza (1:3 z Fortuną Dusseldorf), a jeszcze nie ma 15.

14:36 Raków Częstochowa powinien był zostać liderem PKO BP Ekstraklasy, ale na własne życzenie nie dowiózł zwycięstwa po raz trzeci w czterech ostatnich meczach. Co więcej, za każdym razem punkty tracą z beniaminkami! Tym razem remis 1:1 w ostatnich sekundach meczu wywalczył Ruch Chorzów, po fantastycznym uderzeniu Łukasza Monety. Niebiescy wciąż są daleko od utrzymania, ale i Medaliki tracą szansę na doskoczenie do rywali na podium.

14:31 Napoli okazało się kompletnie bezradne przeciwko Atalancie Bergamo na swoim stadionie. Porażka 0:3 oddala marzenie o europejskich pucharach, na które w Serie A jest w obecnym sezonie sporo chętnych. W drugiej połowie meczu oglądaliśmy Piotra Zielińskiego.

Statystyki z meczu Napoli - Atalanta
Statystyki z meczu Napoli - AtalantaOpta by Stats Perform

14:06 Stary, ale jary! Sergio Ramos dziś obchodzi 38. urodziny. Jak je uczcił? Golem przeciwko Getafe już w piątej minucie meczu. Sevilla walczy o utrzymanie pod Madrytem.

13:39 Nasza francuska koleżanka Julie Marchetti jest pewnie ostatnią do pisania laurki Radosławowi Majeckiemu, ona po prostu stwierdza fakty: młody bramkarz zrobił w Monaco tak dobre wrażenie, że nawet kilka błędów nie podważy jego pozycji. Czy dogra sezon jako pierwszy bramkarz w klubie z Księstwa? Pierwsza odpowiedź dziś o 17:00, przy okazji meczu w Metz.

Siedem meczów w sezonie nie wygląda najlepiej? Ale to mecze tylko od stycznia tego rokuFlashscore

13:30 Świetna wiadomość dla fanów Realu Madryt! Carlo Ancelotti poinformował na konferencji prasowej przed niedzielnym meczem z Athletikiem Bilbao, że Eder Militao wraca do gry. Brazylijczyk zagrał w tym sezonie tylko w pierwszej kolejce La Liga, po czym zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. Teraz wraca na kluczową fazę sezonu i zacznie wchodzić w rytm meczowy.

12:54 Jeśli strzelanie w Wielką Sobotę ma tak wyglądać, to również w Ekstraklasie czeka nas wielka sobota! Po 13 minutach Raków wyszedł na prowadzenie z Ruchem po tym uderzeniu Ante Crnaca.

12:41 Koszmarne wieści dla Vitesse Arnhem i grającego tam Kacpra Kozłowskiego. Klub 20-letniego Polaka ma jeszcze szansę na utrzymanie w Eredivisie, ale to szybko może się zmienić. Za tydzień KNVB ma ogłosić karne odjęcie punktów za złamanie przepisów licencyjnych. To uniemożliwi pozostanie w holenderskiej ekstraklasie, gdzie Vitesse gra od 1989.

11:48 Piotr Zieliński poza składem Napoli na mecz z Atalantą! To właśnie na Stadionie Diego Maradony rozpocznie się sobotnie granie w najmocniejszych ligach świata. Oto skład Napoli na to spotkanie:

11:35 W Ekstraklasie dzisiaj aż cztery spotkania, które będziecie mogli oczywiście śledzić w naszej regularnej relacji dotyczącej naszej rodzimej ligi. Tak prezentuje się skład obecnego mistrza Polski: